Genel

Gün Filistin’e Yardım Günü


Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından ilimizde ‘Gün Filistin’e yardım günü’ adlı resim sergisi düzenlendi. Basın açıklamasında bulunan AGD, İsrail’e tepki gösterdi
İlimizde kent meydanında ‘Gün Filistin’e Yardım Günü’ adlı resim sergisi ardından da basın açıklaması düzenlendi. AGD Şube Başkanlığı tarafından İsrail’e tepki göstermek için sergide yapılan basın açıklamasında, Filistin’de İsrail tarafından zulüm gören masum insanların yanında olunduğu dile getirildi.
Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan AGD İl Kadın Kolları Basın Sözcüsü

Gülşah Akkaş Yaman, ‘’Bizler sessiz kalmamak için indik meydanlara.

Günlerce medyadan Filistin’de devam eden hain saldırıları seyrettik. Sabrı kuşanan kardeşlerimizin direnişine şahitlik ettik. İki duyguyu aynı anda yaşadık. Bir yanda yıkılan harabeye dönen şehirler, bir yanda şehit olan çocuklar yüreklerimizi yaktı. Diğer yandan taş atan ellerin artık füzeler ile Siyonistleri korku ve panik içinde sığınaklara hapsettiği haberleri bizi sevindirdi. Bu da bizlere merhum Necmettin Erbakan hocamızın ‘İsrail güçten anlar’ sözünü hatırlattı. ‘Zafer insanlarındır ve zafer çok yakındır’ mesajını haykırmak için indik meydanlara. Tutuklamaların, baskı ve yıldırmaların devam ettiği şu günlerde Filistin kardeşlerimizin maddi ve manevi yanlarında olduğumuzu haykırmak için indik meydanlara” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu