GenelGündem

Vali Şimşek, Cumhuriyet Üniversitesini Ziyaret Etti

Vali Şimşek, Cumhuriyet Üniversitesini Ziyaret Etti


Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Cumhuriyet Üniversitesi Kampüsü içerisinde bulunan Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezini ziyaret etti.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ve beraberindekiler ile merkezde incelemelerde bulunan Vali Şimşek, Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Nazlı Ercan’dan yapılan bilimsel çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Şimşek, merkezde bulunan Kangal köpeklerinin ırk ve gen özelliklerinin korunması, geliştirilmesi ve tanıtılması amacıyla yürütülen çalışmalardan memnuniyetini dile getirdi.

Vali Şimşek, daha sonra Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız ile birlikte Cumhuriyet Üniversitesi Vakfı öncülüğünde kurulan SİVKOÇ koyun işletmesini ziyaret etti.

2 çadır ahır, bir çiftlik evi ve 400 adet koyunun yer aldığı işletmenin faaliyetleri hakkında Veterinerlik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Barış Atalay Uslu’dan bilgi alan Vali Şimşek, küçükbaş hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayan Veterinerlik fakültesi akademisyenlerine ve çalışanlarına teşekkür etti.

Vali Şimşek, “Sivas’ın Turizm Potansiyelini Arttıracak Çalışmalara Destek Veriyoruz”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu