GenelGündem

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni’nde Öğrenciler Coşkuyla Buluştu

Dilimizin Zenginlikleri Projesi Ödül Töreni’nde Öğrenciler Coşkuyla Buluştu

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler, Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Törene Vali Yardımcısı İlhami Doğan, Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, birim amirleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” tanıtım videosu gösterildi. Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tiyatro Ekibi tarafından “Dilimiz Türkçe” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Törende, il genelinde tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen “Dede Korkut Tarzı Hikâye Yazma”, “Divanu Lügat’it Türk Deneme Yazma”, “En İyi Cümle Afiş”, “Şiirle Video”, “Tişört Tasarım” ve “Sözlük Bilgi” kategorilerindeki yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Dilimizin Zenginlikleri Projesi”nin önemine vurgu yapan Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, şunları söyledi:

“Proje kapsamında okullarda söz varlığını zenginleştirme çalışmaları yapılarak öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasının sağlandığını belirten Yener; “Ayrıca öğrencilerimizin kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşması, dili iyi kullanması ve düşünce dünyasını geliştirmesi için birçok çalışma yürütüldü. Bu çalışmalardan bir tanesi de bugün ödül törenini gerçekleştirdiğimiz yarışmalarımız oldu. Öğrencilerimiz bu alanda edindikleri kazanımları farklı kategorilerde katıldıkları yarışmalarda ortaya koyduğu eserlerle yansıtmış oldular. Ben yarışmaya katılım sağlayan ve derece elde eden tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu