GenelGündemİlçeler

Çoban ” Çiftçilerimiz Seçim öncesi Müjde Bekliyor”

Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, çiftçilerin seçim öncesi müjde beklediğini belirterek, “Çiftçilerimiz, Ziraat Bankasına olan borçlarının faizlerinin silinerek anaparanın 5 yıla bölünmesini bekliyor” dedi.
Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, 14 Mayıs seçimleri öncesinde çiftçilere yönelik müjdeler beklediklerini söyledi.
YAPILANDIRMA, BORCU ARTIRIYOR
Başkan Çoban, geçmişte bazı düzenlemeler ve yapılandırmalar yapıldığına dikkat çekerek, “Bölgemizde çiftçilerimiz yüksek banka faizleri altında eziliyor. Borç ertelemeleri yüzde 18 ile 20 arasında faiz eklenerek gerçekleştiriliyor. Yapılandırmalar çiftçilerimizin borcunu artırıyor. Kuraklık ve don olayı nedeniyle mahsul alamayan çiftçilerimiz destek bekliyor.” dedi.
FAİZLER SİLİNSİN
Çiftçilerin borç erteleme istemediğini belirten Kangal Ziraat Odası Başkanı Basri Çoban, “Çiftçilerimiz, faiz ile borç erteleme istemiyor. Faizlerin silinmesini ve anaparanın 5 yıla yayılmasını istiyor. Eğer bu yapılmazsa çiftçilerimiz üretimden el çekmek zorunda kalacaktır. Çiftçilerimiz üretmezse ülkemiz yeni krizlerle karşı karşıya kalacaktır. Bu konuda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Tarım Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci ile TZOB Başkanımız Şemsi Bayraktar’dan destek bekliyoruz. Kan ağlayan çiftçilerimizin yaralarının sarılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Özellikle seçim öncesinde Sivaslı milletvekillerinin ve aday adaylarının konuya duyarlılık göstermesi gerektiğini dile getiren Basri Çoban, “Vekillerimiz ve aday adaylarından konuyu gündemde tutmalarını bekliyoruz. Çiftçilerimiz, destek bekliyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu