Yerel Haberler

Dereceye Giren 150 Öğrenci Kursa Başlayacak

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı KÖPRÜ Projesi kapsamında bir süre önce yapılan ‘Hazırbulunuşluk’ sınavı sonucunda dereceye giren 150 öğrenci Cumartesi günü DYK’ya başlayacak.


Sivas’ta Liselere Giriş Sınavlarında başarıyı arttırmaya yönelik hayata geçirilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na (DYK) dereceye giren 150 öğrenci başlayacak.


7 Kasım Cumartesi 2020 günü başlayacak kurslarla ilgili Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü velilere mesaj göndererek bilgilendirdi.
Öğrenci sayısı salgın nedeniyle bu yıl 150’ye indirilirken önceki yıl verilen toplu taşıma uygulaması da kaldırıldı.


Sivas’ın eğitim kalitesinin artması ve beraberinde il başarısının artmasında büyük pay sahibi olan Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, salgın nedeniyle sıkı tedbirler alınarak kursların sürdürüleceğini ifade etti.
Milli Eğitim Müdürlüğünün öğrenci velilerine gönderdiği bilgi notunda Kurs Merkezinin işleyişi hakkında da önemli bilgiler yer aldı.


Eski Bilsem Binasında ücretsiz olarak verilecek kurslarda sınıfların 15’er kişilik olacağı ve sabah 09.00’da başlayacak derslerin Cumartesi ve Pazar günleri 6 saat olmak üzere toplamda 12 saat olacağı belirtildi. Ayrıca salgın hastalık sebebiyle toplu taşıma yapılmayacağı ve ulaşımın öğrencilerin bireysel imkanlarıyla sağlanacağı da velilere bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu