GenelYerel Haberler

Ballı: Ne Oldu Paşinyan!

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Sivas Şube Başkanı İbrahim Ballı, Azerbaycan’ın Karabağ topraklarından işgalci Ermeni çıkarmasıyla ilgili açıklamada bulundu.
TÜRKAV Sivas Şube Başkanı İbrahim Ballı, Ermenistan karşısında büyük bir zafer kazanan Azerbaycan’ın topraklarındaki işgali sonlandırdığı, düşmanı kovduğu şanlı mücadelesi hakkında bir açıklama yaparak “Azerbaycan’ın büyük zaferi hepimizi onurlandırmış, büyük bir gurur yaşatmıştır. Azerbaycan ile Türkiye her ne kadar ayrı devlet olsa da tek millettir. Çilemiz ortak olduğu gibi Zaferlerimizde ortaktır. “Ne oldu Paşinyan” diye hep birlikte haykırmak en tabi hakkımızdır. Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ve kahraman Azerbaycan Ordusu övgüleri ziyadesiyle hak etmiştir. Elbette vatan uğruna şehit düşen yiğitlerimizi unutmuyoruz, gazilerimizi aklımızdan çıkarmıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan Rahmet Gazilerimize acil şifalar diliyoruz” dedi.


‘Karabağ özgür kalmış, Ermenistan defolup gitmiştir’ diyen Ballı şunları kaydetti; “Bugün Türk Dünyasının birliğine vurulmuş hançer sökülüp atılacak, fiziki sınırlar mutlaka birbirine kavuşacaktır, Türkiye ile Azerbaycan sınırları birleşecek, gönüller Turan’a koşacaktır. Bu günleri 100 yıl önce görerek Nahcivan sınırında şahsi parasıyla toprak alarak bugün bizi Nahcivan’a oradan Türk Yurtlarına komşu eden Gazi Mustafa Kemal’i Rahmet ve Minnetle anıyoruz. Azerbaycan-Türkiye Karayolu ivedilikle inşa edilmeli, gönüller gibi yollarda birleşmelidir.”


Başkan Ballı Ermenistan yönetimini maşa olarak kullananların Türkiye ve Azerbaycan’ın kararlı duruşu karşısında köşelerine sindiğini belirterek, “Ancak yine de dikkatli olmak, temkinli davranmak elbette şarttır. Zafer sarhoşluğu değil haklı mutluluk ve onuru yaşayarak olası tehlike ve oyunlara karşı uyanık olmak zorundayız. Unutmuyoruz, unutamıyoruz ki Kanlı bir geçmişe sahip olan, bugün de sivil yerleşim yerlerini, hastaneleri ve mezarlığı bombalayacak kadar kana susamış Ermenistan geçmişte olduğu gibi bugün de bebekleri katletmekten geri durmayacak kadar sapkın ve onursuzdur. Savaş kurallarını ihlal etmekten çekinmeyen insanlıktan nasibini almamış Ermenistan hak ettiği mağlubiyeti yaşamıştır” şeklinde konuştu.
Ballı, bölgede söz sahibi ve güçlü bir Türkiye İstemeyen Rusya ve Batılı güçlerin adeta bozguna uğradığını, Türkiyesiz bir görüşme masası olmayacağı gibi kalıcı bir çözümden bahsetmenin mümkün olmadığının bir kez daha görüldüğünün altını çizerek “Ne oldu Paşinyan” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu