GenelGündemSiyasetYerel Haberler

Dağgez: Seçimlerde Birinci Parti Olacağız

İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve 25’nci Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez, çeşitli ziyaretlerde bulunarak sorun ve sıkıntıları dinledi.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş ile birlikte Sivas’a gelen İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve 25. Dönem Sivas Milletvekili Celal Dağgez parti teşkilatlarıyla birlikte ilk olarak Yıldızeli ilçesinde hayvan pazarını ziyaret etti. Ziyaret esnasında besicilerin özellikle yem fiyatlarına bağlı olarak hayvan yetiştiriciliğinin zorlaştığı konusundaki şikayetleri karşısında İYİ Parti’nin çözüm önerileri besicilere anlatıldı. Ardından Yıldızeli ilçe meydanında çiftçilerle buluşma gerçekleştirildi. Bu buluşmada çiftçilerin problemleri ve İYİ Parti’nin tarım politikası konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Son olarak ilçede esnafı ziyaret edildi. Bu ziyaret sırasında konuşan Dağgez, “Anadolu’nun gözbebeği Sivasta bizzat vatandaşın içerisindeyiz. Yıldızeli’nde gördük ki; çiftçiler, besiciler, esnaf AK Parti hükümetinin politikaları neticesinde tabiri caizse bitmiş durumda. Bununla birlikte insanlar karşılaştıkları ekonomik krizde hükümet tarafından neden yalnız bırakıldıklarını sorguluyor. Tam bu noktada biz onların elinden tutuyoruz, onlara umut oluyoruz, onlarla birlikte iktidara yürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Partisinin tarım politikaları hakkında da bilgi veren Dağgez, “İYİ Parti, çiftçiyi döviz kuruna ezdirmeyecek. Devlet esas desteği çiftçilere verecek. Özellikle bizim girdi destekli tarım politikamız var. Çiftçi ürettiği ürüne göre ne kadar mazot, gübre, tohum, su ve elektrik kullanacağını tam olarak bilecek. Mazot, gübre ya da yem tüketildiği anda çiftçinin kartına destekleme miktarı yüklenmiş olacak. Bu projelerimizi vatandaşlarımızla paylaştık. Anadolu’nun uyandığına bir milletin hak ettiği güzel günlere ulaşmak için kıpırdandığına şahit olduk. İnşallah en fazla bir sene sonra çiftçimizin, esnafımızın, besicimizin desteğiyle seçimlerde birinci parti çıkacak olan İYİ Parti’nin iktidarında tüm ülkeye olduğu gibi Sivas’a da güneş doğacak.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu