Genelİlçeler

ÇKS Başvuruları 30 Haziran’da Sona Erecek


Sivas Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Hüseyin Aktepe, 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 30 Haziran 2020 Çarşamba günü mesai bitiminde sona ereceğini söyledi.
Sivas Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı ve Gürün Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Aktepe, çiftçileri 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularını kaçırmamaları konusunda uyardı.
Başkan Aktepe, “30 Haziran 2021tarihine kadar başvuruda bulunmayan üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) üzerinden yürütülen desteklemelerden faydalanamayacak.


“ÇKS Kaydı Yaptırmayan Çiftçilerimiz Desteklerden Yararlanamıyor”

tarım sigortası yaptıramıyor, düşük faizli kredi kullanamıyor. 2021 üretim yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları ÇKS Yönetmeliği ve ÇKS Genelgesi hükümleri kapsamında başlamış olup 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitiminde sona erecek. 2021 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt ve güncellemesi için başvuruda bulunmayan çiftçilerimizin mağduriyet yaşamamaları ve bahsedilen desteklemelere müracaat edebilmeleri için 30 Haziran 2021 tarihi mesai bitimine kadar başvuru dosyasını teslim etmesi gerekmektedir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu