GenelGündemYerel Haberler

Çetindağ: Çiftçinin Zararı Büyük

Sivas Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Ankara’da çeşitli ziyaretlerde bulunarak çiftçilerin sorunları iletti.

Başkent temasları kapsamında AK Parti Sivas Milletvekili Semiha Ekinci ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider’i ziyaret eden Çetindağ ve beraberindekiler Sivas’ta çiftçilerin yaşadığı sorunlara ve çözüm önerilerine ilişkin dosyayı Gizligider’e takdim etti.

Başkan Çetindağ; yönetim kurulu üyeleriyle birlikte daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek’i ziyaret ederek tarım ve hayvancılık alanında yaşanan sıkıntılara ilişkin bilgi verdi.

Çetindağ ve beraberindekilerin bir sonraki durağı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar oldu. Ziyarette; Sivas Ziraat Odası’nın çalışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çetindağ görüş alışverişinde bulundu.  Son süreçte Sivas’ta etkisini artıran sağanak yağmur dolayısıyla hasar gören tarım arazilerine ilişkin de Bayraktar’a bilgi veren Çetindağ, Sivaslı çiftçinin sorunlarını iletti.

Ankara temaslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çetindağ, “Yönetim kurulu üyelerimizle birlikte Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduk. Ziyaretlerimizde Sivaslı çiftçilerimizin, üreticilerimizin yaşadığı sorunları ve bu sorunlara ilişkin çözüm önerilerimizi Tarım ve Orman Bakanlığı yetkililerine ilettik. Girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğinin altını çizdik. Bunların yanı sıra biliyorsunuz ilimizde son günlerde etkisini artıran yağmur nedeniyle ekili tarım arazilerimiz büyük zarar gördü. Hasar gören yerlere ilişkin de yetkilileri bilgilendirerek destek istedik.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu