GenelGündem

Belediye Başkanı Bilgin, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle 65 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Sivas’a yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin istişare edildiği toplantıda mahallelerdeki sorunlar ve çözüm önerileri konuşuldu.
Sivas Belediyesi Sosyal Tesislerde gerçekleştirilen toplantıya Başkanı Bilgin’in yanı sıra Başkan Yardımcıları, Muhtarlar Derneği Başkanı Cemalettin Arslan ve mahalle muhtarları katıldı.
Selamlama konuşması yaparak sözlerine başlayan Muhtarlar Dernek Başkanı Cemalettin Arslan, “Bizleri bu özel günde bir araya getiren Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e çok teşekkür ediyorum. Hepimizin Muhtarlar Günü hayırlara vesile olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünü bizlere özel bir gün olarak hediye etmesinden dolayı onun şahsında İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya da teşekkür etmek istiyorum.” dedi.
“Muhtarlar olarak bizlerin amacı da gayesi de hemşerilerimize hizmet alabilmek. Mahallerimizin sorunlarının çözümü noktasında ortak paydada buluşabilmektir.” diyen Arslan, “Bu anlamda devlet-millet kaynaşması çerçevesinde bugüne kadar istek ve taleplerimizi geri çevirmeyen sorunların giderilmesi noktasında çözüm odaklı işlere imza atarak gönüllerimizi fetheden Belediye Başkanımız Hilmi Bilgin’e ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yarın bizler de konfederasyon yönetimi olarak Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımızla bir araya geleceğiz. Orada muhtarlarımızın sorun ve sıkıntılarını zatı alilerine ileteceğiz. İnşallah güzel haberlerle de döneceğiz. Katılım sağlayan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
“MUHTARLAR VATANDAŞ İLE DEVLET ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ GÖRMÜŞTÜR”
“Vatandaşlarımızla aramızda köprü vazifesi gören siz değerli muhtarlarımızla istişare ederek mahallerimizin sorunlarına hızlı çözüm üreteceğiz. ‘Daha yaşanabilir bir Sivas için’ el birliğiyle, güç birliğiyle hizmet etmeye devam edeceğiz.” diye sözlerine başlayan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Atalarımızın güzel bir sözü var ‘Kuş alayıyla Uçar’ bir şehirde bir başarı bir güzellik bir huzur varsa bu tek bir kişinin yapabileceği bir görev değildir. Bu şehrin tüm dinamiklerinin birlikte hareket etmesi aynı hedefe kilitlenmesinin tüm farklılıklarımızı bir kenara bırakarak asgari müştereklerde birleşerek ortak akıl ve istişareyle hizmet odaklı düşünüldüğü için başarı da, güzellikte, huzur da bir arada olabiliyor.” dedi.
Başkan Hilmi Bilgin, “Belediye dediğimiz zaman Belediyecilik dediğimiz zaman muhtarlarımızın yeri her zaman ayrıdır. Bugün her mahallemizde ayrı ayrı farklı alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Bu hizmetleri yaparken de en büyük paydaşımız en büyük ortağımız tabi ki muhtarlarımızdır. Çünkü biz biliyoruz ki; muhtarlarımızın dünden bugüne kadar vatandaş ile devlet arasında köprü vazifesi görmüştür. Bu nedenle Belediye olarak bizlerde yapılacak her çalışma, başlanacak her projeye muhtarlarımızı dâhil ederek süreci yürütüyoruz. Mahallelerimizin ve şehrimizin neye ihtiyacı varsa onu gidermek için çaba harcıyoruz.” şeklinde konuştu.
“BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ”
“Bu yıl altyapı hariç 700 milyon değerinde hizmetlerimize başladık, devam ediyoruz, inşallah tamamlayacağız.” diyen Başkan Bilgin, “Cumhurbaşkanımızın bir sözü var “Hizmet önemli ama yeterli değil” eksik olan nedir? Bu hizmeti yaparken sürece vatandaşlarımızı katmak, hemşerilerimizin gönlünü kazanarak proje üretebilmek. Sivas’a hizmet konusunda ayrışmak yerine beraber olursak kazanan memleketimiz olacak. Sivas’a hizmet konusunda hepimiz aynı partili olacağız. Ayrışmayacağız, siyasi handikaplara kapılmayacağız. Sivas’ı geliştirme, büyütme konusunda hepimiz aynı düşünce de aynı kulvardayız.” dedi.

“GENÇLERİMİZE DAHA YAŞANABİLİR BİR MEMLEKET EMANET ETMEK İSTİYORUZ”
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Daha güzel daha modern bir Sivas, sanayisiyle altyapısıyla üstyapısıyla, eğitimiyle, kültür ve sanatıyla, yeşil alanıyla muhteşem bir Sivas inşa edebilmek ve gençlerimize daha yaşanabilir bir memleket emanet etmek istiyoruz.” ifadesini kullandı.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu