EğitimGenelGündemYerel Haberler

2022 Yılı Lider Çocuk Tarım Kampı Sona Erdi

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yılda öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Lider Çocuk Tarım Kampı” 01-03 Haziran 2022 tarihleri arasında  ”Vali Muammer Bey İlkokulu” 4. Sınıf öğrencilerinden toplam 27 çocuğun katılımı ile gerçekleşti.

2022 yılı kamp programının teması “Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği” olarak belirlendi.

Bu kapsamda; İlk gün çocuklara, Sivas İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü personelleri tarafından çocuklara; Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği konularında bilgiler verildi.

Eğitimin ardından İl Müdürlüğüne ait uygulama bahçesinde götürülen çocuklar yetiştirilen ürünlerin süreci hakkında bilgiler aldı.

Kampın ilk günün sonunda ise Hamidiye Kültür Bahçesine giden çocuklar Savaş Atları Müzesini gezmelerinin ardından ata bindiler.

Lider Çocuk Tarım Kampının ikinci gününe; Merkez Kabasakal Köyü’nde büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan bir işletmeyi ziyaret ederek başlayan çocuklar, Gemerek İlçesinde bulunan Sızır Alabalık Tesislerine giderek su ürünleri yetiştiriciliği konusunda bilgiler aldılar.

Kampın son günü; Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Ergüven aslan, İl Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve öğrencilerin katılımı ile “Lider Çocuk Tarım Kampı Kapanış Programı” düzenlendi. Törenin sonunda öğrencilere; katılım belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu