GenelGündem

ZİRAAT ODASI’NDAN ÇİFTÇİ ÇOCUKLARINA BURS DESTEĞİ

Zara Ziraat Odası, çiftçilerin, yüksek öğrenim gören çocuklarına burs desteği sağlayacak.
Zara Ziraat Odası ve Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu işbirliği ile “Geleceğimizin Destekçisiyiz” sloganı ile çiftçilerin üniversitede eğitim gören çocuklarına burs desteği sağlanacak.
Burs desteğiyle ilgili açıklamada bulunan Zara Ziraat Odası Başkanı Zeki Şimşek, Ziraat Odası olarak sosyal sorumluluk çalışmalarına önem veriyoruz. Çiftçi çocuklarımıza yönelik kırtasiye desteği, ‘Bir mont, Bir Bot’ sosyal sorumluluk projesi kapsamında köy okullarında eğitim gören 320 öğrenciye bot ve mont dağıtımı gibi eğitime yönelik destekleri her zaman Zara Ziraat Odası olarak önemsiyor ve hayata geçiriyoruz. Kuraklık, don hadiseleri ve artan girdi maliyetleri karşısında zorlanan çiftçilerimiz, çocuklarının eğitim masraflarına yetişmekte zorlanmaktadır. Bizde, Zara Ziraat Odamız ve Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonumuzla birlikte çiftçilerimizin çocuklarına burs vermek için çalışmalarımıza başladık. Çiftçilerimizin üniversitede okuyan çocuklarının daha rahat bir eğitim süreci geçirmeleri adına belli şartları taşıyanlara burs imkanı sağlayacağız” dedi.
Aranan şartlarla ilgili de bilgi veren Başkan Zeki Şimşek, “Üniversite birinci sınıf öğrencileri için aranan şartlarımız; Anne veya babasının Zara Ziraat Odası üyesi olması, ikametgahın Zara veya köylerinde olması, Tıp, Mühendislik, Hukuk ve İlahiyat Fakültelerinin birinde okuyor olması gerekiyor. Üniversite ikinci sınıf ve üzeri öğrenim gören öğrenciler için ise yine anne veya babasının Zara Ziraat Odası üyesi olması, ikametgahın Zara veya köylerinde olması, lisans öğrencisi olmak, not ortalaması 2,50 ve üzeri olması şartlarını istemekteyiz.
Başvuru için, kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, IBAN numarası ve iletişim numarası, kimlik fotokopisi, öğrenci belgesi, transkrip belgesi gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi Zara Ziraat Odamızdan alabilirler” şeklinde konuştu.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu