Genel

Yetki Yine Eğitim-Bir-Sen’de


Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube, yetkili sendika olarak girdiği 2020 yılı il mutabakatı sonucunda 4 bin 484 üye sayısı ile ilimizde yetkisini sürdürdü
2020 yılı il mutabakatı sonucunda ilimizde yetkisi olan Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube, yetkiyi elinde tuttu. Mutabakat sonrasında bulunan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz açıklamalarda bulundu. Şube Başkanı Temiz açıklamalarında şunlara değindi; “Eğitim-Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak geleneği bozmayıp bu yıl da Sivas Merkez İlçe ve tüm ilçelerimizde eğitim hizmet kolunda yetkiyi alarak sendikal yolculuğumuzu bir kez daha taçlandırmış bulunmaktayız. Eğitim Bir-Sen özgün sendikal anlayışıyla sendikacılığı kavga zemininden rekabet zeminine taşıyarak çözüm odaklı, tenkit değil tevhit esaslı, sorunun değil çözümün paydaşı olan bir yaklaşımla hareket etmekte eğitim çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirmek için emek, ekmek ve hak mücadelesi vererek özelde Sivas’a genelde bütün yurtta üyelerinden aldığı destek ile Eğitim-Hizmet kolunda elde ettiği kazanımlar ile her zaman Eğitim emekçilerinin yanında olmuştur.
Eğitim Bir-Sen Ülkemizin Kamusal alandaki en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olmanın sorumluluğu ile Milli ve Yerli Teşklilat yapısıyla, sahip olduğu dinamizm, medeniyet ve değer odaklı duruşuyla hak, özgürlük emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da Ortaya koyduğu eylemlerle her zaman Milli İradenin yanında askeri ve sivil vesayetçilerin karşısında yer almış, mazlumların gür sesi olmuştur. Bundan sonra da Türkiye’nin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunarak Millet iradesinin daim kılınması ve Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir dava için sorumluluk almaya devam edecektir.
Eğitim Bir-Sen Sivas 1 Nolu Şube olarak Yetkiyi taçlandırdığımız süreci, kamu çalışanlarımıza bir hizmet yarışı, demokratik bir süreç olarak görüyoruz. Yetkili olmanın bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz.
Yetkiyi taçlandırdığımız bu süreçte Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, bütün ilçelerimizde yetkiyi devam ettiren il, ilçe başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyoruz.
Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz. Bundan sonra da üyelerimizin bizlere vereceği güçle temel hak ve özgürlükler noktasında kararlı mücadelemize hız kesmeden aynı kararlılıkla devam edecektir.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu