GenelGündemİlçeler

Yeni Eğitim Öğretim Yılı Planlaması Yapıldı

Sivas‘ta Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı yapıldı. 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirildiği toplantıda, yeni eğitim-öğretim yılı planlamaları üzerine de görüş alışverişinde bulunuldu.

Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu toplantısı yapıldı. Sivas Bilim ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya, Müdür Vekili Dursun Yıldırım, Eğitim Müfettişleri Başkanı Osman Güler, Müdür Yardımcıları Halil Kurt, Şube Müdürleri; Mesut Kaş, Resul Çatal, Hülya Bozbıyık ve Özkan Çamcı ile il merkezindeki okulların müdürleri katıldı.

2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılının değerlendirilmesi ile başlayan toplantıda Millî Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen proje ve çalışmaların ildeki uygulamaları ve Sivas Valiliği himayesinde Millî Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen çalışmalar değerlendirildi.

Bu kapsamda; akademik, sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetler, destekleme ve yetiştirme kursları, yaz okulları, öğrenci devamlılığı ve okullaşma oranları, mesleki eğitimin geliştirilmesi, taşımalı eğitim iş ve işlemleri, iş sağlığı ve güvenliği ile zararlı alışkanlıkların önlenmesine yönelik yürütülen çalışmalar masaya yatırıldı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılına yönelik planlamaların da ele alındığı toplantıda, birim amirleri sorumluluk alanları ile ilgili konularda değerlendirmelerde bulunurken okul müdürleri de görüş, öneri ve taleplerini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu