Gündem

Yener, Okullarda Başarıyı Artırmak İçin Öğretmenlerle Buluştu

Sivas İl Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Selçuk Ortaokulu ve Kongre Anadolu Lisesinde gerçekleştirilen il zümre toplantılarında öğretmenler ile bir araya geldi. Öğrencilerin başarısını artırmaları gerektiğini söyleyen Yener, eğitime yönelik projelerin devam edeceğini kaydetti.

Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, zümre toplantısında öğretmenlerle buluştu. MEB Eğitim Kurulları ve Zümreleri Yönergesine göre Millî Eğitim Müdürlüğünce planlanan toplantılarda bir önceki toplantılarda alınan kararlar değerlendirilirken, aynı alanlar arasındaki iletişim, uyum ve işbirliğini artırmaya yönelik çalışmalar, ders planlamaları ve akademik başarıyı artırmaya yönelik yürütülen çalışmalar ele alındı.

Bir süre öğretmenlerle sohbet ederek, görüş, öneri ve talepleri dinleyen Yener, Sivas Valiliği himayesinde yürütülen HEDEF ve MİRAS Projeleri kapsamında öğrencilerin hem akademik başarısını artırmak hem de sosyal, sportif, sanatsal ve kültürel alanlarındaki gelişimlerine katkı sağlamak için birçok önemli çalışma yürütüldüğüne dikkat çekti. Her okulun, kendi iklimine göre yön verebildiği çalışmaların önemli yansımaları olduğunu ve bu yansımaların tüm yönleriyle analiz edildiğini belirten Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, “Tüm bu proje ve çalışmaların başarıya ulaşması, öğrencilerimizin başarılarının artması ve her alandaki gelişim süreçlerinde ana aktör sizlersiniz. Sizlerin gayret ve desteği olmadan hiçbir çalışmamızın başarıya ulaşması, arzu ettiğimiz başarıları yakalayabilmemiz mümkün değil. Her birinizin, kendi evlatlarınızdan ayırmadığınız öğrencileriniz için fedakârca görev yaptığını biliyorum. Bu fedakârlık, sadece onların değil ülkemizin geleceği için de çok önemli ve değerli. Çünkü bugün bu sıralarda oturan çocuklarımız yarın ülkemizin yönetiminde görev alacak, ülkesine, milletine hizmet edecek. O nedenle onları hem akademik olarak desteklemeli, hem de vatan ve bayrak sevgisiyle donanmış, millî ve manevi değerlerimizi özümseyen, yaşayan bireyler olarak yetiştirmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu