EğitimGenelGündem

Yener , “Çocuklarımızın Gönlüne Dokunmalıyız”

Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Sivas‘a yeni atanan öğretmenlere yönelik düzenlenen; “Aday Öğretmenlik Uyum Semineri” kapanış programında çiçeği burnunda öğretmenler ile bir araya geldi.

Millî Eğitim Müdürlüğünce  Sivas’a yeni atanan öğretmenlere yönelik düzenlenen; “Aday Öğretmenlik Uyum Semineri” tamamlandı. Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, Selçuk Ortaokulunda düzenlenen 25 saatlik eğitim seminerinin kapanış programında çiçeği burnunda öğretmenlerle bir araya geldi.

Mesleki deneyimlerinden kesitlerle sınıf yönetimi ve eğitime dair önemli paylaşımlarda bulunan Yener, “Çocuklarımızın gönlüne girmeden zihnine giremeyiz. O nedenle önce onların gönlüne dokunmalıyız. Başarılı olan, ülkesine, milletine fayda sağlayan bireyler de olduğu kadar, başarısız olan çeşitli olumsuzluklara karışan bireylerde de bizim payımız var. O nedenle sorumluluğumuz çok büyük. Bilgili, kültürlü, üreten, araştıran, geliştiren, millî ve manevi değerlerine bağlı, çağın gereklilikleri ile donanmış bir nesil yetiştirmeliyiz. Bu bilinçle hareket ederken, kendimizi de sürekli güncellemeli, hızla gelişen ve değişen dünyada çocuklarımızın da hızına yetişmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

Bir süre öğretmenlerle sohbet eden Yener, öğretmenlerin görüş, öneri ve taleplerini de dinledi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu