GenelGündemYerel Haberler

Şehitler Anısına Yeni Anıt

Şehitlerin manevi hatıralarını yaşatmak amacıyla Sivas Belediyesi tarafından sürdürülen 4 Eylül Meydanı Projesi kapsamında yeni bir Şehitler Anıtı inşa edilecek. Eskiyen ve yer yer deforme olan mevcut anıtın yerinde yükselecek olan proje için çalışmalar başladı.

Mehmet Paşa Mahallesi, Saraybosna Caddesi üzerinde bulunan mevcut Şehitler Anıtı belediye tarafından kaldırılarak yeni bir anıtın inşaatına başladı.

Atatürk ve Kongre Müzesi arkasında bulunan ve daha önce orduevi olarak kullanılan alan ile Jandarma Lojmanlarının bulunduğu alana inşa edilen 4 Eylül Meydanı Projesinde çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor.

20 bin metrekarelik bir yerleşke üzerine kurulan projeyle tarihi eserlerin etrafındaki yapı yoğunluğu azaltılarak şehre nefes aldıran yeni meydan kazandırılacak. Belediyemiz tarafından sürdürülen 4 Eylül Meydanı Projesi 4 Eylül tarihinde hizmete açılacak.

Proje alanındaki eskiyen ve yer yer deforme olan mevcut Şehitler Anıtı ise tamamen yenilenecek. Kaldırılan anıtın yerine şehrin motiflerini taşıyan, şehitlerin manevi hatıralarını yaşatacak yeni bir anıt inşa edilecek.

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Deveci, “Sivas Belediyemizin yapmış olduğu 4 Eylül Meydanı Projesi kapsamında şehitlerimize ait anıtımız vardı. Projeye uygun olarak yeni bir anıt yapılacak ve buradaki anıtımızın da taşınma işlemlerini bugün itibariyle başlatıyoruz. Buradaki anıtımız şehit ailelerimizin onayladığı bir bölgeye taşınacak. Bu bölgeye Sivas’ımıza yakışır yeni ve daha güzel bir anıt kazandırılacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu