Yerel Haberler

Yaptırmayanlar Dikkat!

İhmal Can Alır!

Kış aylarının yaklaşması ile birlikte otomobiller başta olmak üzere araçların bakımlarının yapılması can ve mal güvenliği açısından hayati önem taşıyor. Araçlarda bakımların yapılmaması ciddi hasarların beraberinde getirebiliyor.

160 Binin üzerinde aracın bulunduğu Sivas’ta sanayilerde yoğunluk yaşanmaya başladı. Konu hakkında açıklama yapan Altınsoy Plaza otomobil ustası Adem Abuhan, kış bakımı can kurtarır, kesenize de faydası vardır” dedi.


Kış bakımlarının özellikle Kasım ayında yapılmasının önemine değinen Usta Adem Abuhan, “Sürücülerimiz kışlık bakımlarını Kasım ayının içinde yaptırmalı ve Aralık ayına hazırlıklı girmelidirler. Özellikle yağ bakımı, antifiriz bakımı, rot-balans ayarı’nın yapılması yol güvenliği açısından gerekli olmasının yanı sıra aynı zamanda da mecburidir” dedi.

Araçlarda düzeni bakımın yakıt tasarrufu sağladığına da dikkat çeken Abuhan, şunları kaydetti; “Kışlık muaynelerimizi yaptırmadığımız takdir de antifiriz derecesi yeterli değilse motorda donma veya arıza yaratabilir. Özellikle kış lastiklerini taktırmadan yolculuk yapmaya kalkarsak kazaya davetiye çıkarmış oluruz.” Diyen ustamız şu sözleri ile konuşmasını noktaladı. “Ustalarımız ellerinden gelen gayreti gösteriyor. Araç sahiplerinden ricamız daha fazla gecikmeden randevu alıp kışlık bakımlarını yaptırmaları ve güvenle yolculuk yapmalarıdır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu