GenelGündem

Yanmaz İstifa Etti, Bilgin Eyvallah Dedi

Sivas Belediyesi Meclis Toplantısı Ağustos Ayı 2. Birleşimi gerçekleştirildi. Toplantıda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz görevinden istifa ederken, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, kendisine teşekkür etti.
Sivas Belediyesi Meclis Toplantısı Ağustos Ayı 2. Birleşimi meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Toplantıda AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Yanmaz, görevinden istifa etti.
Yanmaz, mecliste yaptığı konuşmada, “Uzun zamanadır kafamda şekillendirmeye çalıştığım, burada ne maksatla bulunduğumu kendime ifade edemediğim bir ortamda kısa bir metin okuyarak aranızdan ayrılacağım. Çünkü buranın aktif bir görev olmadığına hep kendi adıma müşahede ettim. Aktif görev olmayan bir yerde kendimin pasifize edilmesini kendime yediremedim. 2 yılı aşkın süredir Sivas halkının vermiş olduğu Belediye Meclis Üyeliği görevimi hizmete dönüştürememin üzüntüsündeyim. Meclisin sadece formalite tamamlayan bir yer olması, meclisin Sivas halkına vermiş olduğu sözlerin boşta kalması, meclis üyeliğinin devam etmesini anlamsız kılıyor. Etkin ve etkili olmadığım bir yönetimin dolgu malzemesi olmayacağımı bilmenizi isterim. Şahsıma güvenerek oy vermiş bütün hemşehrilerimden helallik istiyorum. Şehrimize ve ülkemize hizmet etme hayallerimizi başka baharlara erteleyerek, Sivas Belediye Meclis Üyeliğinden istifa ediyorum. Bu dilekçemi bırakıyorum. Uygulamaya konmasını talep ediyorum ve mecliste çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Bugün buradaki son günümüzde de hakkını helal etmenizi talep ediyorum” dedi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, eleştirileri dikkate aldığını ifade ederek, “Seçilmiş meclis adına Belediye Meclisinin 5391 sayılı yasa ile kurulduğunu, formalite bir yer olmadığını ve yerelde yasama görevi yaptığını kayıtlara düşsün diye söylüyorum. Kararınızın şahsınız, ülkemiz, milletimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
BİZİM PATRONUMUZ MİLLET
Başkan Bilgin, eleştiri doğru ise haklı ise kimden gelirse gelsin en sert siyasi rakibinden de gelse bunu değerlendirdiğini dile getirerek, “Biz burada milletimize hizmet etmek için görev yapan meclis üyeleriyiz, belediye başkanlarıyız. Ve bu sıralardan onlarca insan gelip geçti. Rabbim bize de bu süreyi milletimizin duasını alacak ve yarın hesap gününde yapmış olduğumuz görevlerden dolayı zor hesap yaptırmayacak işleri yaparak emaneti teslim etmeyi nasip eder. Siyasette eleştirmekten korkan, eleştirilmek istemeyen hiç kimsenin siyasete girmemesi gerekiyor. Ülkede idareciler iradeyi ortaya koyduğu zaman mutlaka bir iradenin rahatsız edeceği kesimler, hoşuna gitmeyecek kesimler haklı ya da haksız kişiler olacaktır ve eleştiri doğaldır. Ben kendi adıma söylüyorum siyasette ki eleştiriyi önemseyen biriyim. Sadece dikkat ettiğim husus şudur; eğer eleştiri doğru ise, haklı ise kimden gelirse gelsin en sert siyasi rakibimden de gelse bunu alır değerlendirir gereğini yaparım. Ama sadece sırf bizi görsünler diye, bizde buradayız diye kendi gündemlerini şehrin gündemi olarak dayatmaya çalışanlara, algı operasyonlarıyla Sivas’a, şehrimize, ülkemize istikamet çizmeye çalışanlara da dün olduğu gibi bugün de yarın da asla ve asla fırsat vermeyiz, vermeyeceğiz. Çünkü bize yetkiyi veren millet, bizim patronumuz millet. Millet ne istiyorsa onu yapmakla mükellefiz. Yetki ve vekalet aldığımız milletimiz için, şehrimiz için hep birlikte iktidarı ile muhalefeti ile hizmet veriyoruz. Millete hizmet ediyoruz” dedi.
Şeffaf belediyecilik yaptıklarını ifade eden Başkan Bilgin, “Hiçbir zaman her işimiz doğru demiyoruz. Beşeriz, hata da yapabiliriz. Kimseyi ötekileştirmiyoruz. Bize milletimiz yetki verdi, hesabı da onlara vereceğiz. Milletten korkan kaçan kimse yaşayamaz. Biz kaçmıyor milletimizin ayağına gidiyoruz. Altını tekrar çiziyorum; eleştiriyi yaparken sadece bende varım, bizi de görsünler, bizi de dikkate alsınlar diyenlere de eyvallah diyip yolumuza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu