GenelGündemİlçelerYerel Haberler

Vali Şimşek: Eylül Ayında Açacağız

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, İmranlı ve Gölova ilçelerini ziyaret ederek ilçelerde yapımı devam eden projeleri yakından inceledi.

Gölova Kaymakamı Taha Genç ve ilçe protokolünce karşılanan Vali Dr. Yılmaz Şimşek, kaymakamlıkta devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Şeref defterini imzalayan Vali Şimşek, ilçe halkına sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür etti.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Gölova Belediyesini de ziyaret ederek Başkan Halil Önge’den ilçede devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Vali Dr. Şimşek, Gölova ilçesinde görev yapan köy ve mahalle muhtarları ile tanıştı. Muhtarların taleplerini tek tek dinleyen Vali Şimşek, çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Gölova ilçe merkezini gezen Vali Dr. Yılmaz Şimşek esnafları ziyaret etti. İşletme sahiplerine hayırlı işler temennisinde bulunan Vali Şimşek, karşılaştığı çocuklarla da yakından ilgilendi. Gölovalı vatandaşların çay davetine kayıtsız kalmayan Vali Şimşek,  ilçe sakinleriyle sohbet ederek taleplerini dinledi.

Şırnak Uludere’de 1991 yılında şehit düşen Jandarma Er Hami Önge’nin Gölova’da bulunan ailesini ziyaret eden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, şehidimizin anne ve babasıyla görüşerek sağlıklı ve huzurlu bir ömür diledi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Gölova Kazım Ayan İlçe Entegre Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulundu. Yetkili firmadan bilgi aldıktan sonra konuşan Vali Şimşek, “Gölova hastane inşaatını yerinde inceledik. Memnuniyetle gördük ki inşaatımız son hızla devam ediyor. İnşallah Eylül ayının ilk haftasında da halkımızın hizmetine sunulmuş olacak. Bu sayede halkımız daha hızlı, daha konforlu ve standardı yüksek bir hizmete kavuşmuş olacak. Hastanemizde acil sağlık hizmetlerinin yanı sıra 3 adet de diyaliz ünitesi halkımızın hizmetinde olacak. Yine uzman hekim polikliniği de bu hastanemizde hizmet verecek. Ben şimdiden hayırlı olsun diyorum. Bu hizmetin yapılmasında emeği geçen herkese, tüm kamu kurum ve kuruluşlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

İlçe ziyaretlerine Kızılırmak’ın doğduğu yer İmranlı ile devam eden Vali Şimşek, kaymakamlığı ziyaret ederek, Kaymakam Abdülkadir Zengin’den ilçe hakkında brifing aldı.

İmranlı Belediyesini ziyaret eden Vali Şimşek, Belediye Başkanı Özkan Demir’den faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Vali Şimşek, 2021 Kasım ayında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Belediye Başkanı Murat Açıl için de taziyelerini iletti.

İmranlı çarşısını gezen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, esnaflara uğrayarak selam verdi. Kahvehanede ilçe halkıyla da çay içip sohbet eden Vali Şimşek, kendisine iletilen talepleri tek tek dinledi.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, 2003 yılında Diyarbakır’ın Hani ilçesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Engin Kılıç’ın ailesini ziyaret etti. Şehidimize Allah’tan rahmet dileyen Vali Şimşek, ailemizin her zaman emirlerinde olduklarını ifade ederek sağlıklı bir ömür diledi.

Vali Şimşek, İmranlı ilçesinde görev yapan köy ve mahalle muhtarlarla da bir araya geldi. Muhtarların ilettiği talepleri dinleyen Vali Şimşek, çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

İlçede yapımı devam eden, İmranlı Asım Özden Yatılı Bölge Ortaokulu ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İmranlı Meslek Yüksek Okulu’nun inşaat çalışmalarını inceleyen Vali Dr. Yılmaz Şimşek, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

İlçede Çukuryurt köyünde bulunan, kadın girişimci Gürsel Aslan ve ailesinin işlettiği çiftlikte ‘Saanen’ ırkı keçiler yetiştiriliyor.

Tarihi İpek Yolu üzerinde, 25 bin metre kare alan üzerine kurulmuş entegre tesiste, keçilerden elde edilen sütler geleneksel yöntemle 6 çeşit peynir ve çeşitli süt ürünlerine dönüşüyor.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek, tesisi gezerek işletmeci Gürsel ve Yılmaz Aslan çiftinden bilgi aldı. Aileyi tebrik eden Vali Şimşek, özenle hazırlanan peynirlerin tadına baktı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu