Yerel Haberler

Vali Ayhan: Alçaksınız, Aşağılıksınız!

Fransız dergisi Charlie Hebdo’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef alan skandal karikatürüne tepkiler gelmeye devam ediyor. Sivas Valisi Salih Ayhan’da “Alçaksınız, aşağılıksınız!” başlıklı paylaşımı ile tepkisini gösterdi.
İslam’ı ve Müslümanları hedef alan yayınlarıyla tepkileri üzerine çeken Fransız Charlie Hebdo dergisi, büyük bir skandala daha imza attı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e yönelik ahlaksızca karikatürlerle tüm İslam dünyasının tepkisini çeken Fransız Charlie Hebdo bu kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı.


Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam dünyasını hedef almasından cesaret alan dergi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çirkin bir şekilde karikatürize ederek, İslam’a ve Peygamberimiz Hz. Muhammed’e hakaret etti. Çirkin karikatüre tepki yağdı.


Sosyal medya hesabından dergiye tepki gösteren Sivas Valisi Salih Ayhan’da “Alçaksınız, aşağılıksınız! Dünya virüs illeti ile mücadele ederken, ikinci bir virüs de Avrupa’da hortladı; İslamofobi ve Faşizm Ülkesine ve milletine sevdalı, mazlumların umudu Cumhurbaşkanımızı yıpratmaya, onun üzerinden İslama saldırmaya çalışan #Charlie_Hebdo’a lanet olsun.” İfadelerini kullandı.


Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise “Hakaret acizlerin silahıdır! Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Ümmetin sesi, mazlumun nefesi, milletin duasıdır. Alçaklaşacaklar. Ama. Kaybedecekler” paylaşımı yaptı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu