Yerel Haberler

Ulu Önder İçin Anma Programı Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 82. Yıldönümü Dolayısıyla anma programı düzenlendi. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtında gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başlayan programa; Valimiz Salih Ayhan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ile askeri ve sivil erkân katıldı.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sırasıyla Atatürk Anıtına sunulmasının ardından saat: 09.05’te 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Valimiz Salih Ayhan, daha sonra anıt şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

“OĞUZ’DAN ATATÜRK’E TİYATROSU” BEĞENİ TOPLADI

Atatürk Anıtında düzenlenen törenin ardından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde anma programı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Cumhuriyet Anadolu Lisesince gerçekleştirilen program Okul Müdürü Remzi Erdoğan’ın açış konuşması ile başladı. Erdoğan’ın ardından Türk Silahlı Kuvvetleri adına Piyade Üsteğmen Hakan Girgin bir konuşma yaptı. Daha sonra ise Cumhuriyet Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Yeliz Toraman, Sivas Valiliği adına günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Sivas Muzaffer Sarısözen Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği müzik dinletisi gerçekleştirildi. Program; Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen “Oğuz’dan Atatürk’e Tiyatrosu” ile sona erdi. Edebiyat Öğretmeni Halil Aydoğdu yönetiminde gerçekleştirilen tiyatro gösterisi büyük beğeni topladı.

Valimiz Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Cumhuriyet Bavşsavcısı Hasan Uğurlu ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, program sonrasında öğrencileri tebrik etti. Ayhan ve il protokolü daha sonra öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu