GenelGündem

Suşehri’de Yerel Esnafa Destek Yürüyüşü Düzenlendi

Sivas‘ın Suşehri ilçesinde, “Yerel Esnafa Destek Ol, Alışverişini Yerel Esnaftan Yap” Yürüyüşü Gerçekleştirildi.

Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşe, Suşehri Kaymakamı Ahmet Korkmaz, Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, çeşitli siyasi parti temsilcileri ve esnaflar büyük bir katılım gösterdi.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş, Muhsin Yazıcıoğlu Aile Çay Bahçesi önünde son buldu.

Suşehri Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Musa Yıldız, burada yaptığı açıklamada, yerel esnaf ve sanatkarların ulusal firmalar gibi hızlı bir şekilde kendilerini güncelleyemediklerini, büyük şirketlerin zam geldiğinde etiketleri hemen değiştirebildiğini ve kasada bu yeni fiyatı uygulayabildiğini, ancak küçük esnafın bunu aynı hızda yapamadığını vurguladı.

Yerel esnafa destek olmanın önemine dikkat çeken Yıldız, “Bu farkındalığı oluşturmak amacıyla böyle bir yürüyüş düzenledik. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında bu yürüyüşümüze katılan ilçe idarecilerine, sivil toplum örgütlerine ve siyasi parti temsilcilerine teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.

Suşehri Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hasan Tüccaroğlu da yerel esnafa destek çağrısında bulunarak, yürüyüşe katılanlara teşekkür etti.

Yürüyüş sonrası vatandaşlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu