GenelGündemİlçelerYerel Haberler

Şuğul Kanyonu Turizme Kazandırılacak

İlçe ziyaretlerini sürdüren Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Altınyayla ve Gürün ilçelerini ziyaret ederek yapılan projeler ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gürün ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan tertemiz suyu ve dik kayalıklarla çevrili görkemli yapısıyla dikkat çeken kanyona hayran kalan Vali Şimşek, kanyonun turizme kazandırılması için çalışma başlatılacağını söyledi.

İlk olarak Gürün ilçesini ziyaret eden Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Kaymakam Halil Yazıcı’dan ilçe hakkında brifing aldı. İlçede devam eden ve planlanan projeler ile ilgili talimatlarda bulunan Vali Şimşek, Yazıcı’ya çalışmalarında başarı dileğinde bulundu.

Vali Dr. Yılmaz Şimşek daha sonra 1999 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Fırat Kılıç’ın Gürün’deki ailesini ziyaret etti. Şehit ailelerinin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Şimşek, şehidin anne ve babasına sağlıklı bir ömür dileğinde bulundu.

Vali Şimşek, bir sonraki ziyaretini Gürün’ün saklı cenneti olan, doğal ve tarihi güzellikleri bir arada barındıran, bir çok canlıya ev sahipliği yaparak dört mevsim ziyaretçilerini ağırlayan Şuğul Kanyonuna gerçekleştirdi. Birinci derece arkeolojik sit alanı olan, Gürün ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometre mesafede bulunan tertemiz suyu ve dik kayalıklarla çevrili görkemli yapısıyla dikkat çeken kanyona hayran kalan Vali Şimşek, kanyonun turizme kazandırılması için çalışma başlatılacağını söyledi.

Vali Şimşek, Gürün programları kapsamında Gürün Belediye Başkanlığını da ziyaret etti. Başkan Nami Çiftçi’den ilçede devam eden çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Şimşek, ilçeye kazandırılacak hizmetlerde başarı diledi. Belediye çıkışında ilçe merkezinde faaliyet gösteren esnafları da ziyaret eden Vali Şimşek, çarşı esnafına bol ve bereketli kazançlar diledi.

İlçe ziyaretlerinde muhtarlara da önem veren Vali Şimşek, bu kapsamda ilçe merkezi ve köylerde görev yapan muhtarlarla bir araya geldi. Gürün Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda muhtarlarla tek tek tanışan Vali Şimşek, kendisine iletilen sorun ve talepleri not alarak çözümü noktasında ilgili kurum yetkililerine talimatlarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle “Hassas Korunacak Alanlar” listesinde bulunan, yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Gökpınar Gölü‘ne de gezen Vali Şimşek, Kaymakam Halil Yazıcı’dan göl hakkında bilgi aldı. İlçe merkezine 10 kilometre uzaklıkta bulunan turkuaz mavisi rengi ve yemyeşil doğası ile Anadolu’nun nazar boncuğu olarak nitelendirilen göle hayran kalan Vali Şimşek, herkesi burayı görmeye davet etti.

Vali Şimşek, ilçe ziyaretlerine Altınyayla ilçesi ile devam etti. Kaymakam Enes Burak Koca’dan ilçe hakkında brifing alan Vali Şimşek, ilçede devam eden ve planlanan projeler ile ilgili talimatlarda bulundu. Altınyayla’da köy ve mahalle muhtarları ile de tanışma toplantısı gerçekleştiren Vali Şimşek, muhtarların köyleri ile ilgili ilettiği sorunları ilgili kurumlara ileterek imkânlar doğrultusunda sorunların çözüme kavuşacağını belirtti.

Altınyayla Belediyesini de ziyaret eden Vali Şimşek, Başkan Sinan Akbulut’tan çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkan Akbulut’a ilçeye kazandırılacak olan hizmetlerde başarı dileyen Vali Şimşek, esnafları da ziyaret ederek, çarşı esnafına hayırlı işler temennisinde bulundu.

Altınyayla programlarının devamında Deliilyas Beldesini de ziyaret eden Vali Şimşek, Belediye Başkanı Mehmet Tek’i ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Şimşek, son olarak Altınyayla’da bulunan ve Hititlerin önemli yerleşim merkezlerinden olan tarihi Sarissa Kuşaklı Antik Kenti’ni ziyaret etti. İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca’dan bilgi alan Vali Şimşek, tanıtım çalışmaları ile ilgili talimatlarda bulundu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu