GenelGündemYerel Haberler

STSO’dan Numune Hastanesi’ne Kütüphane

Sivas Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Numune Hastanesi Çocuk Servisinde yatarak tedavi alan çocuk hastaların tedaviye uyumlarını artırmak amacıyla serviste yer alan fuaye alanına yapılan kitaplığın açılışı yapıldı.

Açılışa Sivas TSO Başkanı Mustafa Eken ve hastane yöneticileri katıldı. Kurdele kesiminde konuşan Hastane Başhekimi Prof. Dr. Kenan Kaygusuz, “Pediatri servisimizde çocuklarımız sağlığına kavuşurken de özellikle çocuklarımızın eğitimi ile alakalı, boş zamanlarını değerlendirecekleri bir kütüphaneyi Sivas TSO bize kazandırdı. Biz de diğer sosyal donatıları ile birlikte burada güzel bir kütüphane oluşturduk. Bu konuda ilk adımı atan bizlere gerekli desteği veren Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Mustafa Eken’e teşekkür ediyorum” dedi.
Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken ise, “Sivas Numune Hastanemiz şehrimizde çok ciddi emek veren, gece-gündüz halk sağlığı için çalışan hastanemiz. Sağlık olmadan hiçbir şey olmuyor. Onlara emanetiz. Emekleri için teşekkür ediyorum tüm sağlık çalışanlarımıza. Çocuk polikliniğinde tedavi gören yavrularımız için hastanemiz bu şekilde bir proje geliştirmiş. Biz de destek olduk. Sivas Ticaret ve Sanayi Odası bu yapılan işin belki maddi bir değeri yok ama manevi değeri çok fazla. Çocuklarımıza hizmet eden ve bilgi aşamasında onların kitap okumalarının sağlanacağı bir yerde öncülük etmek de bizim için şereftir.  Sivas TSO olarak bize ihtiyaç duyulan her yerdeyiz. Bizler bu şehrin çocuklarıyız. Şehir bizlere emanet.  8 bin üyemiz adına oluşturduğumuz kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyorum. Hastanemizin başka ihtiyaçlarında da yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.
Kurdele kesiminin ardından Eken ve Kaygusuz serviste tedavi gören çocuklarla birlikte kitaplık alanını gezdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu