GenelGündem

Adem Uzun, İlk Vaadini Gerçekleştirdi

Adem Uzun, İlk Vaadini Gerçekleştirdi

31 Mart yerel seçimlerinde Büyük Birlik Partisi’nin (BBP) zaferiyle sonuçlanan Sivas’ta devir teslim töreni gerçekleşti. Görevi AK Partili Hilmi Bilgin’den devralan Dr. Adem Uzun, ilk müjdesini verdi: Cumhuriyet tarihinde Sivas’ta ilk kez bir kadın belediye başkan yardımcısı atandı.

Törende yaptığı konuşmada Uzun, parti rozetini çıkararak bundan sonra 365 bin Sivasspor’a hizmet edeceğini ve belediyenin kapılarının halka açık olacağını söyledi. Sivas’ta yeni bir siyasi profilin görüleceğini vurgulayan Uzun, seçim vaatlerinden biri olan kadın belediye başkan yardımcısı atamasını da gerçekleştirdi.

Avukat Esra Meran Uslu, Sivas’ın ilk kadın belediye başkan yardımcısı olarak göreve başladı. Hukukçu olan Uslu, aynı zamanda BBP’nin birinci sıra meclis üyesi.

Uzun, “Sivas kadınların şehri olsun” diyerek kadınların belediyeye katılımını ve her alanda görünür olmalarını teşvik etti.

“Tüm Kadınlarımıza Hizmet Etmekten Onur Duyarım”

Belediye başkan yardımcılığıyla ilgili duygu ve düşüncelerini dile getiren Esra Meran Uslu ise, “Sayın Belediye Başkanımız Adem Uzun, bana bu görevi vererek kadınlarımıza verdiği önemi ve değeri bir kez daha göstermiş bulunmakta. Tüm kadınlarımız adına kendisine şükranlarımı sunuyorum. Sayın belediye başkanımız Adem Uzun öncülüğünde tüm belediye ekibimizle birlikte kadınlarımız, çocuklarımız ve tüm Sivas halkına hizmet etmekten onur ve mutluluk duyarım” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu