Gündem

Sivas’ta Çocuk Sağlığı Alanında Yeni Bir Uzman

Sivas Numune Hastanesi‘nde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Çakıcı, Hasta Kabulüne Başladı

Sivas Numune Hastanesi’nde uzun yıllardır hizmet veren Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Özlem Çakıcı, hasta kabulüne başladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Çakıcı, 2018 yılında uzmanlık eğitimini tamamlayarak Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında, ardından 2023 yılında Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları alanında yandal eğitimini başarıyla tamamladı.

Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları, çocukluk yaş grubunda sıkça karşılaşılan virüs, bakteri, mantar, parazit gibi enfeksiyon etkenlerinin neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisinde uzmanlaşmış bir alan olarak biliniyor. Dr. Çakıcı’nın uzmanlığı, bu tür hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde önemli bir kaynak oluşturacak.

Hastalar, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı tarafından muayene edildikten sonra uygun görülmesi halinde Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları polikliniği için randevu alabilecekler. Randevular, Merkezi Hasta Randevu Sistemi (MHRS) aracılığıyla verilmekte olup, Alo 182, E-Nabız ve mhrs.gov.tr üzerinden kolaylıkla ulaşılabilir.

Sivas Numune Hastanesi, Dr. Özlem Çakıcı gibi alanında uzman ve deneyimli hekimleri bünyesinde barındırarak bölge halkına sağlık hizmetlerini en üst düzeyde sunmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu