GenelGündemİlçeler

SCÜ Hastanesi’ne Yeni Cihaz

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Sağlık Hizmetleri Uygulama ve Araştırma Hastanesi, Prof. Dr. Esin Yıldız Konferans Salonu ve beş araştırmacının aynı anda dokuları hücre düzeyinde inceleyebildiği tam donanımlı bir araştırma mikroskobunun açılışını gerçekleştirdi. SCÜ Hastanesi’nde düzenlenen açılış törenine SCÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç ve Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Alim, Başhekim Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan ve hastane personeli katıldı.


Törende konuşan Rektör Yıldız, “Uzun yıllar boyunca bölümümüze çalışmaları ve araştırmalarıyla hizmet veren Prof. Dr. Esin Yıldız hocamızın adını konferans salonumuzda yaşatma kararı aldık. Hocamızın ismini hastanemizde onurlandırmaya devam edeceğiz. Ayrıca, beş araştırmacının aynı anda dokuları hücre düzeyinde inceleyebildiği tam donanımlı bir araştırma mikroskobunu da açarak, hastalarımıza daha iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olmasını diler, Prof. Dr. Esin Yıldız’ı saygıyla anıyorum” dedi.


Konuşmasında Tıbbi Patoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hatice Reyhan Eğilmez ise, “Cihaz beş başlı bir eğitim mikroskobudur. Bu cihazı klinik patoloji ve dermatopatoloji toplantılarında, bilimsel toplantılarda ve birim içi asistan eğitimlerinde kullanıyoruz. Dokuların hücre düzeyindeki görüntüleri bu mikroskopla bağlantılı TV ünitesine yansıtıyoruz. Böylelikle mikroskop altında inceleme yapamayan kişilerin incelemelerini yapabilmesine imkan sağlıyoruz. Bu cihazın bölümümüze kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız’a çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu