GenelGündemYerel Haberler

Sivas İl Jandarma Komutanlığı, Projeleriyle Farkındalık Yaratıyor

Sivas İl Jandarma Komutanlığı, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından, Şemsi Sivasi İl Halk Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinlikte, anaokulu öğrencilerine özel bir meslek tanıtımı gerçekleştirildi. Jandarma’nın görevleri detaylı bir şekilde anlatılırken, Tim Jandarma 112 çizgi filmi izletilerek, öğrencilere özel Jandarma boyama kitapları dağıtıldı.

Eğitim faaliyetleri kapsamında, Sivas Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk sahasında bulunan Eğribucak Köyü’nde, vatandaşlara yönelik önemli bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) ve “KADINA EL KALKAMAZ” kampanyası hakkında detaylı bilgiler sunulan etkinlikte, özellikle 5 milyon erkeğe yönelik eğitim verilmesi vurgulandı.

Jandarma ekipleri, köy halkıyla bir araya gelerek, KADES uygulamasının kullanımı ve kadına yönelik şiddetle mücadele konularında farkındalık oluşturmayı hedefledi. Ayrıca, “KADINA EL KALKAMAZ” projesi kapsamında 5 milyon erkeğe eğitim verilmesi için bilgilendirme faaliyetleri düzenlendi.

Yapılan bu önemli faaliyetlerle ilgili Sivas İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, halka yönelik bilinçlendirme çalışmalarının devam edeceği ve toplumsal farkındalığın artırılması adına benzer etkinliklerin düzenleneceği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu