Genel

Sivas Belediyesi 300 Personel 70 Araçla Kışa Hazır

Sivas Belediyesi, vatandaşların kış aylarında kar ve buzlanmadan etkilenmemesi için hazırlıklarını tamamladı. Kış aylarının gelmesiyle birlikte oluşabilecek olumsuz hava koşullarına karşı Sivas Belediyesi 300 personel 70 araçtan oluşan Karla Mücadele Ekipleri 7 24 hazır bekliyor.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Salih Ayhan ile Sivas Belediye Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Saha Amirliğini ziyaret ederek Karla Mücadele çalışmalarına yönelik yapılan hazırlıklar hakkında bilgi aldı.
Kış ayına hazır olduklarını ifade eden Başkan Bilgin, “Belediye olarak personelimize araç gereçlerimizle birlikte kışa hazırız. Beklentimiz ve temennimiz Rabbimin rahmetinden bizi esirgememesi. Ülkemizde bölgede büyük bir kuraklık var kuraklığı gidermenin en etkili yolu da kar yağışı. İnşallah Rabbim Sivas’ı rahmetiyle buluşturur kar yağar ki kar Sivas’a yakışıyor. Bizlerde personelimizle araç gereçlerimizle birlikte karla mücadele etmeye hazırız. Sivas Belediyesi tüm ekipmanlarıyla personeliyle tecrübesi ile birlikte kışa hazır. Yeter ki kar yağsın biz Sivas’a yakışan bir ortamda hemşerilerimize zorluk yaşatmadan göreve hazırız” dedi.
Vali Salih Ayhan ise; “Biz kışa hazırız yeter ki kar yağsın. Eskiden kar yağarken hayatı çok meşakkatli hale getirdiği için duamız az yağsın olurdu ama şimdi duamız kar çok yağsın. Çünkü nebatatın, toprağın hem de insanların şiddetli bir şekilde kara yağmuru ihtiyacı var. Belediyemizin araç parkuru çok genç ekipleri çok kuvvetli. Sivas’ın bir özelliği var şehir kültür olan bir şehir ve temiz bir şehir düzenli bir şehir. Kışın kar yağdığı zaman çok hızlı aksiyon alarak da sabaha kadar ana arterler açıp vatandaşımızın gerek eğitim gerekse her türlü rahat hizmetini almasını sağlayacak adımlar atılıyor.” dedi.
Açıklamaların ardından Başkan Bilgin ve Vali Ayhan karla mücadele çalışmalarında bulunacak personeller ile sohbet ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu