Gündem

Şehit Bedirhan Bebeğin İsmi Yaşatılacak

2018 yılında hain teröristlerce Hakkari’de 10 aylıkken şehit edilen Bedirhan Karakaya’nın adını taşıyan Şarkışla’daki gençlik merkezi açılışa hazırlanıyor.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde 31 Temmuz 2018’de PKK’lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının infilak etmesi sonucu annesi Nurcan Karakaya ile şehit düşen Mustafa Bedirhan’ın ismini taşıyacak gençlik merkezindeki çalışmalarda sona gelindi.

Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Şarkışla ilçesi Yıldırım Mahallesi’nde yapılan, içerisinde yarı olimpik yüzme havuzunun da yer aldığı merkezde incelemede bulundu. Yetkililerden bilgi alan Vali Şimşek, merkezin ilçe gençliğine hayırlı olmasını diledi.

Vali Şimşek, burada basın mensuplarına yaptığı açıklamada, tesisteki çalışmalarda sona yaklaşıldığını söyledi.

Merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür eden Şimşek, “Bugün Şarkışla ilçemizi ziyaret ediyoruz. Şuanda da adını şehit bebeğimiz Bedirhan Karakaya’dan alan Gençlik ve Spor Tesisleri yerleşkesindeyiz. Burada yapımı tamamlanan hem gençlik merkezini hem de yarı olimpik havuzu ziyaret ediyoruz. Memnuniyetle gördük ki geçen geldiğimizde inşaat halindeydi, şuanda bitmiş tamamlanmış ve vatandaşımızın hizmetine hazır hale getirilmiş durumda. Ben emeği geçen önceki dönem bakanlarımıza gençlik spor çalışanlarımıza, ilçe kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza ve yüklenici firmaya teşekkür ediyorum. Projemiz hayırlı uğurlu olsun ilçemiz için. İnşallah bu tesislerimizle, hem yüzme havuzumuzla, hem de gençlik merkezimizle, vatanına milletine sadık, şehitlerimizin hem adına hem de ruhuna yakışan gençlerimiz yetişecek ve bu vatan için hizmet edeceklerdir. Bu vesileyle şehit bebeğimiz Bedirhan Kaya ve annesi ile tüm şehitlerimiz rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu