GenelGündemİlçeler

Şarkışla İlçesinde Bulunan Faraşderesi Köyündeki Dere Islah Edilecek

İl Genel Meclisi haziran ayı 3. Oturumu  Meclis Başkan Vekili  Fikret Doğruyol Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Toplantıda konuşan AK Parti Ulaş İl Genel Meclisi üyesi Ahmet Gencer, İmar ve bayındırlık komisyonuna havale edilen Şarkışla ilçesi Yahyalı Köyü ve Güdül mezrası arasındaki 4 kilometrelik yolun, köy yolları yol ağına alınarak iyileştirme yapılması hakkında yerinde yapılan inceleme hakkında bilgiler verdi. Yapılan incelemeler sonucunda, yolun İl Özel İdaresi köy yolları yol ağına alınmasıyla, köyler arası mesafenin 11 kilometre kısalacağı aynı zamanda toplu taşıma araçları da bu yolu kullanabileceğini belirten Gencer, “Yahyalı ve Güdül köyleri arasındaki bulunan 4 kilometrelik yolun 2. derece yol olarak il Özel İdaresi Köy yolu yol ağına alınması komisyonumuz cevap uygun görülmüştür” dedi.
Yapılan oylama ile konu incelenmek üzere İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne sevk edildi.


Toplantı da ayrıca, Şarkışla ilçesi Faraşderesi köyü içinden geçen derenin su baskınlarına neden olduğundan dolayı ıslah edilmesi konusu görüşüldü. Komisyon üyelerince yapılan incelemelerde, dere üzerinde bulunan yaklaşık 15 metre uzunluğunda olan köprünün ivedilikle yenilenmesi gerektiği belirtildi. Yaşanan sorunun Teknik anlamda incelenmesi ve problemin çözülmesi için raporun il özel idaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ile yol ve ulaşım hizmetleri müdürlüğüne ve devlet su işleri 19. bölge ıslah ve taşkın koruma birimine gönderilmesine karar verildi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu