GenelGündem

Rektör Yıldız, Karabağ Şehit ve Gazi Çocuklarıyla Bir Araya Geldi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, SCÜ’de eğitim-öğretim hayatlarına başlayan Karabağ şehit ve gazi çocukları ile bir araya geldi.
SCÜ Senato Toplantı Salonunda gerçekleşen görüşmeye Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Uluslararası Öğrenci Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Yusuf Yıldırım ve Karabağ şehit ve gazi çocukları katıldı.
SİZLER BİZİM GÖNÜL ELÇİMİZSİNİZ

“Karabağ’da şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.” diyerek konuşmasına başlayan Rektör Yıldız, “Lisans eğitimlerinize Üniversitemizde başlamanız bize gurur ve mutluluk verdi. Eğitim-öğretiminizi tamamladıktan sonra ülkenize döndüğünüzde orada güzel işler başaracağınıza inanıyoruz. Ayrıca sizler sayesinde iki kardeş ülke arasındaki bağlar daha da güçlenecek. Her şeyden önce sizler bizim gönüllü elçilerimizsiniz.” dedi.
Rektör Yıldız’ın konuşmasının ardından Yıldırım, öğrencilere eğitim-öğretim hayatına dair çeşitli bilgilendirmeler yaptı. Konuşmaların ardından Rektör Yıldız ve Koordinatör Yıldırım, öğrencilerin Sivas ve Cumhuriyet Üniversitesine dair sorularını cevaplandırdılar.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu