Gündem

Dr. Adem Uzun, Kadınlar Gününde Sivas’ta Kadın Temsilini Vurguladı

Büyük Birlik Partisi’nin Sivas Belediye Başkan adayı Dr. Adem Uzun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şehir meydanında kadın vatandaşlara karanfil dağıtarak kutladı. Uzun, etkinlik sonrasında yaptığı açıklamada, kadın temsilini güçlendirmeye ve belediyede kadınların daha aktif rol almasını sağlamaya yönelik önemli adımlar atacaklarını belirtti.

Uzun’un açıklamasında, 31 Mart tarihinde seçilmesi durumunda Sivas Belediyesi’nde bir kadın belediye başkan yardımcısı görevlendireceklerini vurguladı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde 100 yıllık süreçte Sivas’ta bir kadın belediye başkan yardımcısının olmadığını hatırlatan Uzun, bu eksikliği gidermek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Uzun, “İnşallah bizim dönemimizde kadın belediye başkan yardımcısı olacak. Ayrıca, belediye yönetimlerinde ve müdürlüklerde kadınların daha fazla temsil edilmesi için çaba göstereceğiz. Şehri kadınlarımızla birlikte yöneteceğiz. Sivas’a gelenler artık şehirde kadınları görecek, gençleri görecek. Biz de bu şekilde kadınlarımızla birlikte Sivas’ın geleceğini şekillendireceğiz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu