GenelGündem

Öz Sağlık İş Sendikası ve Sivas Üniversitesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

Öz Sağlık İş Sendikası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı. Sözleşmeyle 860 sağlık işçisinin ücretlerinde iyileştirme sağlandı.

Öz Sağlık İş Sendikası; sağlık ve sosyal hizmet emekçilerine kazandırmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden yürütülen algıları hiçe sayan sendika enerjisini işçinin kazanımları üzerinde yoğunlaştırıyor.

Sağlık ve sosyal hizmet işçilerinin yetkili sendikası  olan Öz Sağlık İş Sendikası ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında bir süreden beri devam eden toplu  iş sözleşmesi müzakereleri anlaşma ile sonuçlandı.

İmzalanan toplu  iş sözleşmesi ile 860 sağlık işçisinin mali, idari  ve sosyal haklarında iyileştirme sağlandı. Sözleşme Kamu Çerçeve Protokolüne uyumlu hale getirildi.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük binasında gerçekleştirilen imza törenine Rektör  Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcısı ve Komisyon Başkanı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Genel Sekreter Doç. Dr. Enis Baha  Biçer, Genel Sekreter Yardımcısı  Av.  Bahadır Kır, Öz Sağlık İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Yahya Bilgin, Sivas Şube Başkanı İbrahim Eyce, Şube Başkan Yardımcısı Hikmet Erdem ve temsilciler Erhan Yıldızeli, Ferman Karakuş, Murat Gündoğdu ve Sedat Binici katıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu