GenelGündemYerel Haberler

Oyun Şenliğinde Buluştular

Diyanet İşleri Başkanlığınca 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencilere yönelik “Kadim Oyunlar Şenliği” etkinliği başlatıldı.

Bu kapsamda da Sivas İl Müftülüğüne bağlı 4-6 yaş grubu Kur’an kurslarında eğitim gören öğrenciler ve velileri “Kadim Oyunlar Şenliği”nde bir araya gelerek birlikte eğlendiler.

Sivas Belediyesi Paşabahçe Mesire ve Piknik Alan’ında düzenlenen program Kur’an- Kerim tilaveti ile başlayıp minik öğrencilerin katıldığı birbirinden heyecanlı yarışmalarla devam etti.

Velilerin heyecanla takip ettiği yarışmalarda minik öğrenciler, çuval yarışı, yumurta taşıma, halat çekme, sek sek gibi unutulmaya yüz tutmuş yarışmalarda mücadele etti.

Şenliğe katılarak öğrencilerin sevincine ortak olan İl Müftüsü Remzi Pehlivan, “Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 4-6 yaş öğrencileri için başlatılan ‘Kadim Oyunları Şenliği’ programları ile öğrenciler, hem kadim oyunlarını öğrenecek hemde büyükleriyle birlikte neşeli dakikalar geçirmeleri planlandı. Bugün yapılan bu programda minik yavrularımızın sevinçlerine ortak olduk. Programın hazırlanmasında emeği geçen hocalarımıza ve şenliğe katılan velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu