GenelGündemYerel Haberler

Ortak hareket edeceğiz

11 Mayıs 2022 tarihinde yayımlanan 2022/209 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Sivas Valiliğine atanan Dr. Yılmaz Şimşek görevine başladı. Valilik binası önünde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Vali Yardımcıları ve il protokolü tarafından karşılanan Şimşek, makamına çıkarak göreve başlama yazısını imzaladı.

Daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Şimşek, sıcak karşılamadan dolayı il protokolüne teşekkür etti. Sivas’a atanmasından dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya teşekkür eden Vali Şimşek “Sivas’a yabancı birisi değilim. 1996 yılının son aylarında Doğanşar ilçemizde 2 yıl 2 aylık bir kaymakam vekilliğim var. O nedenle Sivas’a biraz tanıyorum. İnşallah kısa sürede daha çok tanıyacağım. Sivas gibi Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı, yiğitler diyarı, Yiğidolar memleketi sultan şehir bir ilde vali olarak görev yapmak benim için büyük bir onur, gurur ve mutluluktur. Aynı zamanda büyük bir sorumluluk. İnşallah Sivas’ımız için en güzelini yapma gayreti içerisinde olacağız.” dedi.

Sivas’ın gelişmesi için gece gündüz çalışacaklarını belirten Vali Şimşek “Sivas’ın gelişmesi, kalkınması ve daha üst noktalara çıkması için gece gündüz çalışacağız. Tabi bunu yaparken toplumun tüm kesimleri ile birlikte hareket edeceğiz. Toplumun tüm kesimlerini kucaklayacağız. Onlarla iş birliği yapacağız, onların fikirlerinden yararlanacağız ve sürekli onlarla istişare içinde olacağız. İnanıyorum ki onlarda bize hep destek olacaktır. Ben verecekleri desteklerden dolayı milletvekillerimize, siyasi parti başkanlarımıza, üniversitelerimize yine belediye başkanlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza herkese şimdiden teşekkür ediyorum. İnşallah bu göreve atanmamız hayırlı ve uğurlu olur. Allah bizi mahcup etmez. Tüm Sivaslı hemşerilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu