GenelGündemİlçeler

Öğrenciler 13 Branşta Dereceye Girdi

Sivas Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Edebiyat ve Okul Sporlarında büyük bir başarı gösterdi. Okul öğrencileri toplamda 13 branşta derece elde etti.
Başarılı öğrenci yetiştirme adına Sivasın lokomotif kuvvetlerinden biri olan Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi, başarısını sürdürmeye devam ediyor.

Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılında Edebiyat ve Okul Sporlarında büyük bir başarı gösterdi.

Yarışmalarda ve spor müsabakalarında derece elde eden öğrencileriyle de adından sıkça söz ettiren Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Gülüm Tuana Haksever, “Matematik Anılarım” konulu hikâye yazma yarışmasında Türkiye ikincisi, “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu kompozisyon yarışmasında Sivas ikincisi oldu. Saliha Yıldırım isimli öğrenci ise “Siyer-i Nebi” kitap okuma yarışmasında Sivas ikincisi olmayı başardı.
Okulun sporcu öğrencileri ise Geleneksel Türk Okçuluğu erkek ve kızlarda Sivas İl Birinciliği, Oryantiring Erkek İl üçüncülüğü, Oryantiring kız il birinciliği, Floor Curling Krama il birinciliği, Floor Curling Erkek il birinciliği, Floor Curling Kız il birinciliği, Çim Hokeyi Erkek İl birinciliği, Satranç Erkek il dördüncülüğü, Voleybol Erkek İl Erkek il ikinciliği, Korfbol Karma il birinciliği, Dart Erkek İl üçüncülüğü, Bocce Erkek il birinciliği, Bocce Kız il birinciliği, Tenis Erkek İl birinciliği, Tenis Kız il ikinciliği kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu