Eğitim

Sivas Millî Eğitim Müdürü Yener Teşekkür Etti

Sivas Millî Eğitim Müdürü Yener Teşekkür Etti

Sivas’ta eğitim-öğretim yılı birinci dönemi başarıyla tamamlandı.

Sivas Millî Eğitim Müdürü Necati Yener, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı birinci döneminin başarıyla tamamlandığını belirterek, sevgili öğrencilere, kıymetli meslektaşlarına ve velilere teşekkür etti.

Yener, yaptığı açıklamada, “Sivas maarif ailesi olarak 2023-2024 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlarken, sevgili öğrencilerimizin karne heyecanını ve sevincini yürekten paylaşıyorum. Bu süreçte öğrencilerimiz için var güçleri ile çalışan kıymetli meslektaşlarıma; bu dönemin sağlıklı, verimli, huzurlu bir şekilde tamamlanmasına katkı sunan başta Sayın Valimize, Belediye Başkanımıza, kıymetli velilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Öğrencilere seslenen Yener, “Bugün aldığınız karneleriniz sizin kişiliğinizin bir göstergesi değil, dönem boyunca edindiğiniz kazanımların edinilme düzeyini ölçen bir araçtır. Bunun yanı sıra karnelerinizin, güçlü ve zayıf yönlerinizi değerlendirmeniz ve bir dahaki döneme eksikliklerinizi tamamlamanız için bir fırsat olacağını da unutmayın. Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz ve tüm çalışmalarımızın merkezinde sizler varsınız. Her birinizin eğitim yolculuğunda her zaman yanınızdayız. Tatilinizi faydalı bilgilerin ışığında, verimli bir şekilde geçirmenizi ve bol bol kitap okumanızı istiyorum” diye konuştu.

Meslektaşlarına da teşekkür eden Yener, “Dönem içinde yaptığınız özverili ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Valiliğimiz himayelerinde 7 alt başlık altında yürüttüğümüz HEDEF Projemiz ve akademik başarının artırılması adına başlattığımız MİRAS Projemiz ile temel amacımız, çocuklarımızın millî ve manevi değerleri önceleyen; nitelikli, sağlıklı ve akademik anlamda başarılı nesiller olarak yetişmesidir. Bu projelerimizin başarıya ulaşabilmesi için en büyük gücümüz, projelerimizin sahadaki uygulayıcıları olan siz öğretmenlerimizsiniz. Kıymetli öğretmenlerim, sizlere ilim ve irfanınızla kalbine dokunduğunuz tüm öğrencilerimiz için tekrar teşekkür ediyor, ailenizle sağlıklı mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum” ifadelerini kullandı.

Velilere de seslenen Yener, “Çocuklarınız sizin olduğu gibi bizim de en değerli varlıklarımız. Onların sağlıklı, huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim görmeleri için hiç durmadan çalışıyoruz. Okullarımızda aldığımız güvenlik önlemleri ile öğrencilerimizi olabilecek tehlikelerden korumaya çalışıyor, bizlere emanet olan öğrencilerimizin fiziksel, duyuşsal ve zihinsel sağlıklarını destekleyen öğrenme ortamları oluşturuyoruz. Bunların yanı sıra okul bahçelerini çocukların dijital bağımlılıktan, bilgisayar oyunlarından ya da benzeri sosyal medya platformlarından uzaklaşarak gönüllerince vakit geçirdikleri ortamlar olacak şekilde yeniliyoruz. Hem okul koridorlarını daha güzel ve öğrenmeyi teşvik edici hale getiriyor hem de okul bahçelerimize geleneksel oyun alanları çizerek öğrencilerimizin eğlenceli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Bu bağlamda eğitime verdiğiniz her türlü destek ve gösterdiğiniz hassasiyet için teşekkür ediyor, tatilin sizler ve değerli evlatlarınız için sağlıkla geçmesini temenni ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu