GenelGündem

Mevlit Okutuldu, Helva İkram Edildi

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından ebediyete irtihal etmiş esnaf ve sanatkarlar ile 11 ilde  meydana gelen deprem sonrasında hayatını kaybeden vatandaşlar ve esnaflar  için mevlidi şerif okutulduktan sonra helva ikramı yaptı.

Tarihi ulu camiinde Cuma namazı öncesinde mevlidi şerif ve kuranı kerim okutuldu. İl Müftü Yardımcısı Muttalip Karataş, Ahilik ve esnaf teşkilatının öneminin anlattıktan sonra dua etti.
Cuma namazı sonrasında ise namaza gelen vatandaşlara Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil ve Ticaret İl Müdürü Selim Baş tarafından helva ikram edildi.

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, 18-24 Eylül 36. Ahilik Haftası olduğunu haftanın başlangıcının da mevlit okutarak başladığını ifade ederek, “Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği olarak , Ahilik Hatfası yani esnafımızın bayramını coşkuyla kutlayacağız. Bu kapsamda yıllarca esnaflık yapmış , alın teri ile çalışarak mesleğini sürdürmüş, Sivas’ın gelişmesine katkıda bulunmuş ve ebediyete irtihal etmiş esnaflarımız ve 11 ilimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için mevlit okuttuk. Camideki sohbette ve hutbede Ahiliğin önemi anlatıldı. Tüm esnaf ve sanatkarlarımızın Ahilik Bayramını kutluyor, katık sağlayan , destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Şifanur Şimşek

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu