GenelGündemİlçeler

Kozan Kurtuluş Yol Yarışları’nın Birincisi Sivas

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde Adana’nın Kozan ilçesinde gerçekleşen Kozan Kurtuluş Yol Yarışı’nda 1. Olan Sivaslı sporcu Buse Yücel ilimizi gururlandırdı.
Bu kapsamda bir dizi spor etkinliğiyle ve büyük bir coşkuyla kutlandı. Kutlama etkinlikleri kapsamında 2. Kozan Kurtuluş Bisiklet Yol Yarışı finali yapıldı. Yarışmaya Türkiye‘nin farklı illerinden 100 sporcu katıldı.
Yarış Gençlik Merkezi’nin bulunduğu çevre yolundan başlayarak, Adana yolunu takip eden sporcular, Akdam istikametine doğru dönerek 32. kilometrede geri dönüş yaptı ve başlangıç noktasında bitişe ulaştılar.
Toplamda 64 kilometre pedal çeviren sporcular, yüksek eğimli ve sıcak hava koşullarıyla zorlu bir mücadele verdiler. Çetin koşulların ardından yapılan mücadelede, farklı yaş gruplarında dereceye girenlere ise ödül töreninde protokol üyelerince ödülleri takdim edildi. Hem sporcular hem de seyirciler için heyecan dolu bir etkinlik oldu.
Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Tunç, ilimizi en iyi şekilde temsil ederek 1.lik elde eden sporcumuza başarılar dileyerek, sporcu ve antrenörünü tebrik etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu