GenelGündemİlçeler

Kendi ayağımıza sıkmayı kabullenemiyorum, Hoca Bizi Zor Durumda Bıraktı

Sivasspor’da yönetim ile teknik direktör Rıza Çalımbay arasında sular durulmuyor. Çalımbay’a bir tepkide kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz’dan geldi. Otyakmaz, “Özellikle sürekli transfer isteği taraftarın gözünde bizi kötü düşürdü. Orada çok zor durumda kaldık. Başka bir kulüpte olsa, bu kadar inişli çıkışlı grafiklerle, bu tezahüratlarla dayanabilir mi? Biz hep hocanın arkasında durduk” dedi.

Demir Grup Sivasspor’da önümüzdeki hafta düzenlenecek olan olağan genel kurul öncesi hareketli saatler yaşanıyor.

Konyaspor maçının ardından teknik direktör Rıza Çalımbay ile yönetim arasında yapılan açıklamalar gündeme bomba gibi düşmüştü. Başkan Vekili Erdal Sarılar’ın hocaya karşı sert açıklamalarının ardından kulüp başkanı Mecnun Otyakmaz’da suskunluğunu bozarak tepki gösterdi.

Otyakmaz, “Özellikle sürekli transfer isteği taraftarın gözünde bizi kötü düşürdü. Orada çok zor durumda kaldık. Bizim hemşerimiz, yıllarca emeği var, birlikte çok güzel işler başardık, biz hep destek olduk, bütün takımı da kendisi yaptı. Her zaman takımı kendisi kuruyor. Önceki 3 yılda da kendisi yaptı, buradaki 4 yılda da kendisi yaptı. Bizde hep destekledik. Başka bir kulüpte olsa, bu kadar inişli çıkışlı grafiklerle, bu tezahüratlarla dayanabilir mi? Böyle şeylerle yönetim arkasında durabilir mi? Bizde çok üzüldük bu açıklamalara. Biz hep hocanın arkasında durduk” dedi.

“KİMİ DEDİLERSE PEŞİNE DÜŞTÜK VE ALDIK”

Rıza Çalımbay’ın istediği oyuncuları aldıklarının altını çizen Otyakmaz, “Hocanın istediği transferler; bizden 1,5 milyon Euro’luk oyuncu istersen bizde de o değerde oyuncu var. Biz bu şekilde alamayız ki. Birde gerçekler var. Elimizden gelen onların istediği en iyi oyuncuları aldık. Ben 3 ay ofiste kaldım transfer döneminde. Bir kere dahi denize girmedim geçen sene. Sürekli transfer peşinde koştuk. Kimi dedilerse peşine düştük ve aldık. Çıkan sonuç ortada. Ben kendi ayağımıza sıkmayı kabullenemiyorum. Çocukları biraz motive edelim” diye konuştu.

“BU İMKANLARLA BU KADAR OLUYOR”

Bu sezon ekonomi nedeniyle yıldız transfer yapamadıklarını belirten Başkan Otyakmaz, “Kendimize yakışır bir şekilde önümüzdeki maçımızı da oynayacağız. Yeni gelecek yönetim olursa biz hocayı da tavsiye ederiz ama bu tür şeyler olmamalı. İyi kötü bir sezon geçirdik, kırıldığımız anlar oldu gerçekten. Taraftarımızdan faydalanacağımız oyunculara tepkiler oldu. Taraftarın da bir bildiği vardır. Taze kan onları da heyecanlandırır. Pandemiye kadar her şey çok güzeldi. Pandemiden sonra maalesef taraftarı ısındıramadık. Taraftarlar çok büyük transfer bekliyorlar bizden. Biz Cicinho’yu aldık, hoca olarak Roberto Carlos’u getirdik. Robinho’yu aldık. Bir sürü önemli transferler yaptık ama biz her sene bu transferleri yapamayız. Bütçemize uyduruyoruz, şansımız da yağ ver gidiyor, iyi bir diyalog kuruluyor bu transferleri şehrimize kazandırıyoruz ama her sene bu transferler olmaz. Özellikle bu bütçe ile hiç olmaz. Bu imkanlarla bu kadar oluyor” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ SIKINTILAR VAR”

Otyakmaz son olarak, kulüp olarak maddi anlamda ciddi sorunlarının olduğunu vurgulayarak, “Biz borçsuz kulüp değiliz. Biz yılbaşına kadar olan ödemelerimi yaptık ama ondan sonrasında önemli sıkıntılar var. Bir çalışma yapılması gerekiyor. Biz elimizden geldiği kadar borçlarımızı kapatmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu