EğitimGenelGündemİlçelerYerel Haberler

“Gıda Kaynaklı Tehlikelere Dikkat” Adlı Konferans Düzenlendi

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Suşehri Timur Karabal Meslek Yüksekokulu tarafından “Gıda Kaynaklı Tehlikelere Dikkat” adlı konferans düzenlendi.

MYO Müdürü Prof. Dr. Nevcihan Gürsoy’un konuşmacı olduğu, Suşehri Öğretmenevi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Suşehri İlçe Emniyet Müdürü Erkin Kürk, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Gürsoy gıda kaynaklı tehlikelere dikkat çekerek, “Son yıllarda gıda üretim, işleme ve tüketim sürecinde yaşanılan değişiklikler gıda zincirindeki uygulama aşamalarının uzamasına neden olmaktadır. Bu durum gıdalarda daha önce var olan tehlikelerin şiddetinin artmasına veya daha önce var olmayan yeni tehlikelerin ortaya çıkmasına neden olmaktadır.”  dedi. Gıda kaynaklı tehlikelerin nasıl önlenebileceğine de değinen Gürsoy, “Gıda kaynaklı tehlikelerin önlenmesi, tüm gıda zincirinde yasal limitlerin dikkatle uygulanması, denetlenmesi, daha fazla izlenebilir ve sürdürülebilir gıda üretimi ile mümkün olabilecektir.” şeklinde sözlerini sonlandırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu