GenelGündem

Genç Hafızlar Birbirleri İle Yarıştılar

Sivas’ta Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında “Genç Nida Hafızlık Yarışması” ve “Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” düzenlendi.
Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Programı kapsamında “Genç Nida Hafızlık Yarışması” ve “Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” ve düzenlendi. Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri arasında Millî Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, Asım Şahin Kız AİHL ve Abdussamet Bal Anadolu İHL tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde gerçekleştirilen yarışma programına, Şube Müdürlerimiz Bekir Dal ve Mehmet Ar ile okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda “Genç Nida Hafızlık Yarışması”nda birinci; Asım Şahin Kız Anadolu İHL Öğrencisi Nur Koç, ikinci; Abdussamet Bal Kız Anadolu İHL Öğrencisi Beyza İrem Demirel, üçüncü ise Zara Anadolu İHL Öğrencisi Muhammed Şükrü Kocaman oldu.
“Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda ise birinci; Asım Şahin Kız Anadolu İHL Öğrencisi Nisanur Yüceyurt, ikinci; Sivas Kız Anadolu İHL Öğrencisi Rabia Topal, üçüncü ise Suşehri Semiha Yıldırım Kız Anadolu İHL Öğrencisi İrem Göngör oldu.
Yarışma sonrasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu