Gündem

Geleceğin Liderleri İçin Teknoloji Atölyeleri Başvurularını Bekliyor

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı’nın öncülüğünde, Deneyap Teknoloji Atölyeleri‘nin kapıları genç yeteneklere açılıyor. Öğrencileri geleceğe hazırlamak amacıyla tasarlanan atölyeler, 25 Şubat tarihine kadar başvuruları kabul ediyor.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Türkiye’nin dört bir yanındaki 81 ilde, Edirne’den Kars’a uzanan geniş bir yelpazede öğrencilere kapılarını açıyor. Robotik ve Kodlamadan Nanoteknolojiye, Tasarım ve Üretimden Yapay Zekaya kadar 11 farklı alanda eğitim veren atölyeler, gençleri teknoloji dünyasının heyecan verici yolculuğuna davet ediyor.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri, Milli Teknoloji Hamlesine liderlik edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunuyor. Başvuruların başladığı 7 Şubat’tan itibaren binlerce genç, geleceğin teknoloji liderleri olma yolunda adım atmaya hazırlanıyor. Son başvuru tarihi olan 25 Şubat’a kadar öğrenciler, başvurularını gerçekleştirebilirler.

Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı’nın Deneyap Atölyeleri Sivas İl Sorumlusu Abdulkadir Baygül, atölyelerin misyonu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve liderlerini yetiştirmek amacıyla kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri, önemli bir eğitim platformu olarak öne çıkıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın iş birliğiyle hayata geçen atölyeler, bugüne kadar binlerce öğrenciyi ağırladı ve 2.700 öğrenci mezun verdi.”

Atölyelerde eğitim veren 4541 eğitmen, öğrencilere teknolojinin gücünü keşfetme fırsatı sunuyor. Deneyap Teknoloji Atölyeleri, eğitimde fırsat eşitliğine ve kaliteli öğrenme ortamlarına odaklanarak Türkiye genelindeki çocuklara eşit imkanlar sunuyor.

Sivas’ta faaliyet gösteren Deneyap Teknoloji Atölyeleri ise Farabi Gençlik Merkezi’nde öğrencileri ağırlıyor. Geleceğin liderleri için bu önemli adımı atmak isteyen gençler, başvurularını 25 Şubat’a kadar gerçekleştirebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu