AsayişGenelGündem

FETÖ Operasyonlarında Sivas’tan 3 Tutuklama

FETÖ Operasyonlarında Sivas’tan 3 Tutuklama


FETÖ Operasyonlarında Sivas’tan 3 Tutuklama, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ülkemizin dört bir yanında eş zamanlı olarak gerçekleştirilen “Kıskaç” operasyonlarının sonuçlarını duyurdu. Operasyonlar kapsamında toplam 611 şüpheli şahısın gözaltına alındığını belirtirken, Sivas’tan da 3 kişinin tutuklandığını açıkladı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle: Halkımızın üzerine acımasızca ateş açan, Gazi Meclis’imizi bombalamaktan geri durmayan, çaldıkları sınav sorularıyla milyonlarca gencimizin geleceğini çalmaya çalışanları affetmeyeceğiz.
Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı (KOM), Terörle Mücadele Daire Başkanlığı (TEM) koordinesinde ve MİT Başkanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirilen bu operasyonlar, terör örgütünün faaliyetlerini deşifre etmek ve ülke genelinde güvenliği sağlamak amacıyla gerçekleştirildi.
Bakan Yerlikaya, operasyonların halkımızın üzerine acımasızca ateş açan, Gazi Meclis’i bombalamaktan geri durmayan, ve çaldıkları sınav sorularıyla milyonlarca gencimizin geleceğini çalmaya çalışan terör örgütü mensuplarına karşı bir adım daha atıldığını vurguladı.
Bu çerçevede, Sivas’ta da gerçekleştirilen operasyonlarda 3 kişinin tutuklandığı bildirildi. Gözaltına alınan toplam 611 şüphelinin adli süreçleri devam ederken, ülke genelinde terör örgütlerine karşı mücadelenin kararlılıkla sürdüğü vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu