GenelGündem

Esnaf Teşkilatından Yardımlaşma Örneği

Esnaf Teşkilatından Yardımlaşma Örneği

Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Hakan Demirgil, öğrencilere kışlık giyecek desteğinde bulundu.


Geleceğin mirası olan çocukları sevindirmek amacıyla harekete geçen Sivas Esob Başkanı Hakan Demirgil, Yüceyurt mahallesinde bulunan Vali Bekir Aksoy ilkokulunu Mahalle muhtarı Hayati Şirvan ile birlikte ziyaret ederek, öğrencilere kışlık mont ve giyecek desteğinde bulundu.


Okul Müdürü Halil Aydın’ı ziyaret ederek çocuklara verilmek üzere kışlık giyecekleri teslim eden Sesob Başkanı Hakan Demirgil, “Esnaf teşkilatı olarak büyük bir aile olduğumuzu her fırsatta dile getiriyoruz. Geleceğimize yön verecek, ilimize ve ülkemize fayda sağlayacak çocuklarımıza destek olmak için okullarımıza giyecek desteğinde bulunuyoruz. Bizler Ahilik teşkilatıyız.

Esnaf ve sanatkar, ülkemizin ekonomik ve toplumsal hayatında vazgeçilmez öneme sahiptir. Esnafımızın sorunlarının çözümünün yanısıra sosyal , kültürel faaliyetlere ve yardımlaşmaya da önem vermektedir .Bizlerde geleceğin mirası çocuklarımızın yüzlerinin gülmesi, soğuk havalarda kışlık ihtiyaçlarının giderilmesine katkı sağlamak amacıyla yardımlarımızı yapıyoruz.

Çocuklarımızın yüzünün gülmesi bizleri de mutlu etmektedir. Esnaf ve sanatkârlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan yardımların çok anlamlı ve örnek olduğunu ifade eden okul müdürü Halil Aydın, yardımlaşma ve vakıf kültürünün daha önce de var olduğunu dile getirerek, “ Esnaf teşkilatının değerli başkanı sayın Hakan Demirgil okulumuzu ziyaret edip, yardımlarıyla çocuklarımızı sevindirdi. Katkı ve desteğinden dolayı okulumuz ve velilerimiz adına başkanıma teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu