Genel

EKPSS ve İş Bulma Kursu Sona Erdi

Halk Eğitimi Merkezi, İŞKUR ve Sivas Belediyesi işbirliğinde düzenlenen EKPSS ve iş bulma kurslarına katılan kursiyerler için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla program düzenlendi.

Halk Eğitimi Merkezi, İŞKUR ve Sivas Belediyesi işbirliğinde, engelli vatandaşlar için EKPSS ve iş bulma kursu düzenlendi. Kursu tamamlayan kursiyerler için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında sertifika programı gerçekleştirildi.

Sivas Belediyesi Engelliler Kültür Merkezinde düzenlenen programa Vali Salih Ayhan, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Millî Eğitim Müdürü Ergüven Aslan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan, İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Duman ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ramazan Baker katıldı.

Programda konuşan Vali Ayhan, ülke nüfusunun yüzde 12’sinin engelli olduğunu belirterek, “Her biri ayrı bir başarı hikâyesi yazmaktadır” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Millî Eğitim Müdürümüz Ergüven Aslan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Harun Tan ve İŞKUR İl Müdürü Hikmet Canpolat da kursiyerleri tebrik ederek başarılar diledi.

Konuşmaların ardından kursiyerlere sertifikaları takdim edildi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu