GenelGündem

CUMHURİYETİMİZİN 98. YILI KUTLU OLSUN

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal zaferlerle kazanılmış topraklarımızın adeta taç niteliğinde olan cumhuriyetimizin 98. Yılını kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadıklarını ifade etti .
29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 98. yıl dönümünü nedeniyle açıklama yapan Sivas Esob Başkanı Beşir Köksal, Cumhuriyetin bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmesi için milli mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferin olduğunu söyledi.
Cumhuriyetin, milletin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin bir ifadesi olduğunu dile getiren Sesob Başkanı Köksal “Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 98’inci yılını gururla kutluyoruz. Bu tarihte Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan Milli Mücadele ile tarihte eşine çok az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan bu zafer, Milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyeti bizlere armağan etmiştir. Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Yüce Türk milleti kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyetini, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışmaya devam edecektir.

Aziz milletimizin büyük bir fedakârlık ve özveri ile verdiği mücadele sonunda egemenlik kayıtsız şartsız milletin olmuştur. Esnaf ve sanatkârlar olarak’ ta güçlü bir gelecek için birlik ve beraberlik içerisinde daha da çok çalışarak, üreterek ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacağız. Bizler atalarımızın emaneti olan cennet vatanımıza ve Cumhuriyetimize tüm kazanımlarıyla beraber sonsuza kadar sahip çıkacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin öncüsü Büyük Önder Atatürk’ü ve değerli silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, halkımızın, esnaf ve sanatkarımızın ve yüce Türk milletimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. “dedi.

Sivas Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu