GenelSağlıkYerel Haberler

Cezalar Ağır Olacak Mağdur Olmayın

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, korona virüsünün ülkemizde görülmeye başlaması ve gündeme gelmesi ile birlikte dezenfektan malzemeleri, kolonya, maske ve bazı gıda maddelerinde artış yapılarak haksız kazanç yapıldığını belirterek, esnaflara uyarıda bulundu. .
Ülke genelinde olduğu gibi ilimiz de virüs nedeniyle piyasada bir hareketlenme olduğunu dezenfekte ve gıda ürünlerinde fiyatların bir anda arttığına dikkat çeken Sesob Başkanı Köksal, “ Korona Virüs’ün ülkemizde görülmeye başlaması üzerine bazı işletmelerin virüsü fırsat bilerek satmış olduğu ürünlere fahiş fiyat uygulaması esnaf teşkilatımızı da derinden üzmüştür. Virüs paniğe neden olmuş ve piyasada panik havası oluşturmuş ve ürünlerde stok yapılmaya çalışılması fiyat artışına neden olmuştur. ” dedi
Haksız kazanç yapılmamasını ve vatandaşların mağdur edilmemesi gerektiğini dile getiren Sesob Başkanı Beşir Köksal, haksız fiyat artışı ve stokçuluk karşısında vatandaşların mağdur edildiğini kaydetti.
Köksal, Esnaf ve Sanatkarların ahilik kültürü ile yetiştiğini ve esnafların bu fırsatçılığa meydan vermemesini, vatandaşları mağdur etmemelerini kaydeden Sesob Başkanı Köksal , Valiliğimizin talimatlarıyla fırsatçılık yapan ve fahiş fiyatla ürünlerini satanlara yönelik olarak Sağlık Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Ticaret İl Müdürlüğünden ekipler oluşturularak denetimler yapıldığını, tarifelere ve fiyatlara uymayanlara cezalar yazıldığını hatırlatarak, mağduriyet yaşanmaması için esnaf ve sanatkarlara uyarıda bulundu.
HİJYENE DİKKAT EDİLMELİ
Corona virüsünün tehlikeli olduğunu, vatandaşlarımız kadar esnaflarımızın da dikkat etmesi gerektiğini vurgulayan Köksal, esnafların alışverişlerde hijyene dikkat etmelerini, müşteri memnuniyetine önem vermelerini, sürekli ellerini yıkalarını , dezenfekte etmelerini ve alışverişlerde virüse karşı duyarlı olmalarını tavsiye etti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu